خودروهای وارداتی نزدیک دروازه های ورود به کشور

تصاویری از ورود نخستین محموله وارداتی خودرو منتشر شده که نشان می دهد اولین گروه از خودروهای وارداتی به زودی وارد میدان می شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

ویدیو و تصاویری از نخستین محموله وارداتی کیا به کشور منتشر شده است که نشان می‌دهد نخستین محموله وارداتی محصولات برند کیا نظیر ریو، پیکانتو، پگاس، سونت، اسپورتیج و سراتو، بر روی کشتی در مسیر ایران است.

آنطور که عنوان شده، شرکت واردکننده خودرو به عنوان نماینده عرضه محصولات کیا که از حدود چند یکماه پیش، بیلبوردهای رسمی محصولات کیا را در سطح شهر نصب کرده و اکنون احتمال ورود محصولات کیا تقویت شد.

ضمن اینکه اواسط آذر ماه، سخنگوی وزارت صمت نیز در این رابطه ضمن اشاره به سرعت گرفتن فرآیند واردات خودرو، تاکید کرده بود: حتی برای برخی مدل‌ها، خودروها به پشت مرز رسیده و فرآیند تبلیغات محیطی آن‌ها همانگونه که دیده می‌شود، آغاز شده است.

به دنبال انتشار این ویدئو، در نتیجه پیگیری‌ها، گمرک اعلام کرد: ورود خودروهای خارجی هنوز به گمرک اظهار نشده است.

سید مرتضی امامی-سخنگوی گمرک- در این رابطه، تصریح کرد، طبق آخرین پیگیری که از سه گمرک جنوبی کشور به عمل آمده، مشخص شد که تا کنون چیزی به گمرک اظهار نشده است. اسناد و اظهارات بایستی به گمرک ارائه شود. ممکن است به زودی اسناد به گمرک ارائه شوند اما فعلا به گمرکات جنوبی چیزی اظهار نشده است.

همچنین موضوع از وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد پیگیری قرار گرفت و در نتیجه آن، این سازمان به تک جمله «وارد شده» بسنده کرد و جزئیات بیشتری در اختیار قرار نداد.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

نظر شما !!