زمان آغاز فروش خودروهای وارداتی اعلام شد

سخنگوی وزارت صمت بیان کرد: ثبت سفارش خودرو تا پایان هفته آینده به 40 هزار دستگاه خواهد رسید و همزمان عرضه و فروش خودروها به صورت تحویل فوری و سه ماهه از هفته سوم دی ماه در بورس کالا برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت گفت: ثبت سفارش خودرو تا پایان هفته آینده به 40 هزار دستگاه خواهد رسید و همزمان عرضه و فروش خودروها به صورت تحویل فوری و سه ماهه از هفته سوم دی ماه در بورس کالا برنامه‌ریزی شده است.

سخنگوی وزارت صمت تاکید کرد: روند ورود خودرو نیز سرعت بیشتری خواهد گرفت و هدف‌گذاری واردات 100 هزار دستگاه تا پایان سال محقق خواهد شد.

گفتنی است که شنبه هفته جاری ( 3دی ماه ) نخستین شناور حامل محموله خودروهای وارداتی در بندر «لنگه» پهلودهی و کار ترخیص نخستین خودروهای وارداتی به کشور پس از پنج سال وقفه، آغاز شد.

این محموله شامل 22 خودرو و 6 نمونه محصولات کیا از جمله سراتو، ریو، پیکانتو، پگاس، سونت (شاسی بلند) و اسپورتیج (شاسی بلند) است که از کره جنوبی، وارد بندرگاه بنادر و دریانوردی غرب استان شد. قرار است این محموله برای ترانزیت به گمرک شهریار تهران بارگیری شود.

وزارت صمت اعلام کرده است که برای واردات ٢۰۰ هزار دستگاه خودرو ظرف شش ماه آینده برنامه‌ریزی شده که در سه ماهه باقیمانده تا پایان امسال 100 هزار دستگاه و به همین تعداد هم در سه ماهه ابتدایی سال 1402 خودرو از طریق واردات تامین می‌شود. تحویل خودروها در دو بازه سه و شش ماهه خواهد بود که البته این زمان با توجه به ساخت خودرو، حمل آن تا رسیدن به کشور و طی مسیر فرآیند واردات و ترخیص، طبیعی است.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

نظر شما !!