پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

بهبود ۵۰ درصدی شاخص های کیفی ایران خودرو در تولید موتور

معاون کیفیت ایران خودرو با اشاره به اقدامات صورت گرفته در ارتقای کیفیت موتورهای تولیدی ایران خودرو، گفت: نتایج حاصل شده بر مبنای این اقدامات، منجر به بهبود بیش از ۵۰ درصد شاخص های نهایی کیفیت موتورهای تولیدی ایران خودرو نسبت به ابتدای امسال شده است. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو  سهراب برفروشان، با […]

سبحان قالیباف
یکشنبه - ۹ بهمن ۱۴۰۱

معاون کیفیت ایران خودرو با اشاره به اقدامات صورت گرفته در ارتقای کیفیت موتورهای تولیدی ایران خودرو، گفت: نتایج حاصل شده بر مبنای این اقدامات، منجر به بهبود بیش از ۵۰ درصد شاخص های نهایی کیفیت موتورهای تولیدی ایران خودرو نسبت به ابتدای امسال شده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

سهراب برفروشان، با اشاره به بهبود جهشی شاخص‌های کیفیت نهایی در حوزه موتور افزود: در زمینه هایی مانند تعداد تعویض قطعه و شاخص‌های مراجعات مشتریان در بازه زمانی سه ماهه پس از تحویل خودرو به نمایندگی های خدمات پس از فروش به ازای هر ۱۰۰ خودرو (R۱۰۰) و تعداد قطعات تعویضی در همین بازه به ازای هر ۱۰۰ خودرو (C۱۰۰)، همگام با افزایش پیشرفت های عمده ای حاصل شده که این اقدامات پس از تدوین طرح جهش کیفیت ایران خودرو و به منظور ارتقای کیفیت محصولات تولیدی انجام شده است.

وی افزود: ارتقای سطح بلوغ سیستم های تولید و کیفیت در سالن های موتورسازی ایران خودرو، برنامه ریزی ارتقای فرایندهای موثر بر بروز ایراد، ارتقای سطح شناسایی ایراد، برنامه ایجاد سیستم ردیابی در فرایندهای تولید سازندگان و نیز ارتقای سطح شناسایی ایرادات در فرایندهای تولید ایران خودرو مانند هات تست، خلاصه اقدامات و نتایج حاصل شده در این زمینه به شمار می رود.

برفروشان با بیان این‌که به منظور صیانت از بهبود ایجاد شده و ادامه این روند، اقدامات متعددی تعریف و اجرایی شده است، اظهار کرد: شناسایی و تحت کنترل داشتن نوسانات کیفی قطعات تحت ریسک در سازندگان و همچنین مدیریت بر عملکرد مناسب کیفی تجهیزات و فرایندهای تولید موتور از جمله این فعالیت هاست.

معاون کیفیت ایران خودرو، تدوین برنامه‌های اقدامات اصلاحی برای سه سرفصل سیستم تایمینگ، دیسک و صفحه و سیم کلاچ و قطعات الکتریکال به منظور ادامه روند بهبود و استمرار و تعهد به سیستم‌های کیفی در سازندگان به منظور عدم ایجاد نوسان در بهبود ایجاد شده را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی