پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مرکز معاینه فنی خودرو

افزایش ساعت کاری مراکز معاینه فنی

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از افزایش دو ساعت کاری در تمامی مراکز معاینه فنی خودروهای سبک در شهر تهران خبر داد. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو  شادی مالکی؛ مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از افزایش دو ساعت کاری در تمامی مراکز معاینه فنی خودروهای سبک در شهر تهران خبر داد. مالکی […]

سبحان قالیباف
دوشنبه - ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از افزایش دو ساعت کاری در تمامی مراکز معاینه فنی خودروهای سبک در شهر تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

شادی مالکی؛ مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از افزایش دو ساعت کاری در تمامی مراکز معاینه فنی خودروهای سبک در شهر تهران خبر داد.

مالکی در توضیح این خبر و میزان مراجعات روزانه به مراکز اظهار کرد: در حال حاضر روزانه در حدود 6500 دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه می‌کنند که میزان مراجعات در مقایسه با ماه گذشته 30 درصد رشد داشته است. از این رو به دلیل افزایش تقاضا به منظور ارائه خدمات بهتر به شهروندان ساعت‌کاری تمام مراکز افزایش یافته است و تمام مراکز معاینه فنی از ساعت 7 صبح الی 18 فعال هستند.

وی ادامه داد: از شهروندان درخواست می‌شود با توجه به اینکه تعدادی از مراکز در روزهای تعطیل فعال هستند حتما برای اطمینان از آخرین وضعیت کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به آدرس inspection.tehran.ir مراجعه کنند. افزون بر این می‌توانند برای مدیریت زمان و به حداقل رساندن معطلی با استفاده از سیستم نوبت‌دهی اینترنتی که از طریق سامانه‌ تهران‌من در دسترس است و همچنین نوبت تلفنی(96006000) با تعیین وقت قبلی به مرکز مورد نظر مراجعه کنند.

مدیر عامل ستاد معاینه فنی ضمن اشاره به افزایش مراجعات در ماه پایانی و ابتدایی سال افزود: متاسفانه این باور اشتباه وجود دارد که با جدید شدن سال تمام خودروهای نو بالای چهار سال مشمول معاینه فنی می‌شوند و باید بلافاصله برای اخذ معاینه فنی اقدام کنند. مطابق با قانون خودروها از زمان تولید به مدت چهار سال از انجام معاینه فنی معاف بوده و شهروندان باید حتما به ماه تولید خودروی خود توجه کنند. هم اکنون خودروهای تولید داخل بهمن 1397 و ماقبل و خودروهای وارداتی ژانویه 2019 و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند. ضمنا معاینه فنی وسایل نقلیه به صورت مکانیزه با دوربین‌های سطح شهر کنترل می‌شود و وسایل نقلیه فاقد معاینه فنی در صورت تردد روزانه مبلغ 50 هزار تومان جریمه می‌شوند.

مالکی درخصوص مدیریت توزیع مراجعات در چند ماه پیش رو تصریح کرد: شهر تهران از بضاعت 56 خط معاینه فنی مختص خودروهای سبک در 17 مرکز ثابت و 7 واحد سیار با پراکندگی مناسب در سطح مناطق شهرداری تهران برخوردار است و تنها تعدادی از این مراکز که در بخش مرکزی شهر واقع شده مانند مرکز بیهقی در مقایسه با سایر مراکز پرازدحام است لذا از شهروندان درخواست می‌شود که از خدمات مراکز معاینه فنی خلوت تر به خصوص در بخش جنوب شهر تهران استفاده کنند. البته تاکید می‌شود در صورت افزایش تقاضا آمادگی لازم برای افزایش ساعت کاری و شیفت کاری مراکز معاینه فنی شهر تهران وجود دارد.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی