پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

واردات خودرو

معامله خودروهای وارداتی بدون اعلام قیمت باطل است

به گفته عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام؛ مبلغ معامله در هنگام انشاء قرارداد، باید معین باشد و نمی‌توان این فاکتور مهم در معامله را به آینده موکول کرد، در غیر اینصورت معامله باطل است. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو  حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این […]

سبحان قالیباف
سه شنبه - ۹ اسفند ۱۴۰۱

به گفته عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام؛ مبلغ معامله در هنگام انشاء قرارداد، باید معین باشد و نمی‌توان این فاکتور مهم در معامله را به آینده موکول کرد، در غیر اینصورت معامله باطل است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که آیا پیش فروش خودروهای وارداتی از سوی وزارت صمت به دلیل مشخص نبودن قیمت نهایی، نوع خودرو و زمان تحویل و همچنین اخذ 500 میلیون تومان از مردم، شرعی است؟ گفت: در معاملاتی که صورت می گیرد باید مبلغ در هنگام انشاء قرارداد معین باشد یعنی مبلغ نمی تواند منعطف و کشدار باشد و عنوان شود که فعلا این مقدار باشد و بعدا مقدارش تعیین شود.

وی افزود: بنابراین معامله باید روشن و قطعی باشد و نمی تواند موکول به آینده باشد، در غیراینصورت معامله باطل است زیرا باید مبلغ معامله در هنگام عقد قرارداد مشخص باشد.

انتهای پیام/ منبع: اقتصاد آنلاین

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی