جزییات مرحله دوم ثبت نام در طرح یکپارچه تخصیص خودرو

سخنگوی وزارت صمت از جزییات مرحله دوم ثبت نام طرح یکپارچه تخصیص خودرو که از ۱۶ اردیبهشت شروع می‌ شود خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت با بیان اینکه در مرحله اول طرح یکپارچه تخصیص خودرو 930 هزار نفر ثبت نام کردند، گفت: این خودروها در حال تحویل است و در ماه اردیبهشت و خرداد مجموعا 250 هزار خودرو تحویل داده می‌شود.

وی با بیان اینکه با ادامه فرآیند تحویل خودروها، قیمت در بازار آزاد شکسته می شود، افزود: طی روزهای اخیر نیز قیمت‌های بازار شیب نزولی داشته است.

سخنگوی وزارت صمت افزود: در حال حاضر شاهین با قیمت حدود 400 میلیون تومان تحویل داده می‌شود، اما در بازار 700 میلیون تومان است. سوال من از متقاضیان خودرو این است که چرا بازار آزاد را انتخاب و پول اضافه پرداخت می‌کنند؟ تولید روزانه شاهین در سال قبل 65 دستگاه بود، اما امسال به روزی 220 دستگاه رسیده است. در مورد بقیه مدل‌های خودرو نیز همین وضعیت حاکم است.

قالیباف درباره مرحله دوم ثبت نام طرح یکپارچه تخصیص خودرو گفت: ثبت نام در مرحله دوم ثبت نام طرح یکپارچه تخصیص خودرو از 16 اردیبهشت شروع می‌شود که فرآیند آن شبیه مرحله اول است. بنابراین متقاضیان باید 100 میلیون تومان در حساب خود، اما به وکالت سازمان حمایت دربیاورند. نداشتن پلاک فعال و سایر شرایط نیز همچنان حاکم است.

البته در این مرحله از فروش هم بیشتر مدل‌های شرکت‌های خودروساز در مرحله دوم نیز عرضه خواهد شد.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

نظر شما !!