سیستم جدید سوپر کروزکادیلاک

خودروهای کادیلاک در صورت اجازه راننده، در وضعیت خاص می توانند خط یا اصطلاحا لاین خود را در بعضی از بزرگراه ها به صورت اتوماتیک عوض کنند و سامانه توجه راننده اطمینان حاصل خواهد کرد که هنگام حرکت به یک خط متفاوت، راننده روی محیط اطراف خودرو متمرکز باشد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛

سامانه سوپر کروز هنگام تغییر خط به راننده آگاهی می دهد و به خودی خود قادر به انجام چنین کاری نیست.

کادیلاک برای انجام این کار از نقشه برداری لیدار( LiDAR)، به روزرسانی های GPS بصورت زنده، سامانه دوربین و حسگرهای رادار بهره می برد تا مشخص کند کدام مانور در یک بخش خاص از جاده مجاز است و اینکه آیا جابجایی آن به یک خط متفاوت امکان پذیر است.

کادیلاک همچنین در حال ایجاد چندین تغییر دیگر در سوپر کروز است که حاوی اطلاعات دقیق تر در نقشه است که نه تنها باعث می شود تغییر خودکار خط انجام شود، بلکه باعث تقویت عملکرد در جابجایی ها و چرخش در بزرگراه ها می شود.

این خودروساز همینطور با استفاده از نرم افزار به روز شده، کنترل فرمان و کنترل سرعت را بهبود می بخشد و استفاده از این سامانه را برای رانندگان آسان تر می کند.

سیستم سوپر کروز تنها در بزرگراه‌ها و البته با در اختیار داشتن اطلاعات و جزئیات کامل نقشه راه‌ قابل استفاده خواهد بود.

دلیل این امر، نیاز خودرو به داشتن اطلاعات کافی از مسیر، در زمانی است که قصد نگه‌داشتن در کنار جاده را دارد. علاوه بر این، سوپر کروز دقیقا مشابه با روندی که در اکثر خودروها مشاهده می‌کنیم، قرارداشتن دستان شما روی فرمان را هم بررسی می‌کند.

با وجود این، Mark Reuss مسئول توسعه جهانی محصولات جنرال موتورز معتقد است فریب سیستم تشخیص قرارداشتن دست روی فرمان آسان بوده و از همین رو راهکارهای مکمل توسط کادیلاک استفاده شده است.

نظر شما !!