پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

فخاری

ایران خودرو پیش‌قراول تولید خودرو برقی در کشور است

استاندار تهران با بیان این‌که ایران‌خودرو پیش‌قراول تولید خودرو برقی در کشور است، گفت: این شرکت همگام با دیگر خودروسازان دنیا، به فناوری روز این صنعت یعنی تولید خودروهای برقی ورود کرده است.

فاطمه علی اصغری
شنبه - ۱۸ آذر ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو به نقل از ایکوپرس- علیرضا فخاری، در حاشیه بازدید از غرفه ایران خودرو در نمایشگاه اختصاصی اوراسیا افزود: با توجه به افزایش آلایندگی‌ها و آلودگی بالای کلانشهرها، توجه به طراحی و تولید خودرو برقی یک ضرورت است که باید به آن توجه ویژه شود.

وی ادامه داد: تولید خودرو برقی یکی از سیاست‌ها و راهبردهای جدید است و با تحقق آن باید با سرعت زیادی بتوانیم شرایط موجود را تغییر دهیم.

فخاری با بیان این که اگر در این زمینه تاخیر یا کوتاهی صورت گیرد، شرایط آلایندگی بدتر خواهد شد، افزود: ضروری است با سرمایه‌گذاری و اعطای مشوق‌های لازم تولید این نوع خودروها را برای تولیدکنندگان داخلی تسهیل کنیم و در صورت لزوم از منابع و امکانات خارجی استفاده کنیم.

استاندار تهران اقدامات ایران خودرو را برای تولید خودرو برقی مناسب دانست و اظهار امیدواری کرد: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته در تولید خودرو برقی، نتایج خوبی برای کشور حاصل شود.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی