پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تصادف

افزایش میزان تصادفات در نوروز ۱۴۰۳/ کشته شدن بیش از ۷۰۰ نفر براثر بی احتیاطی!

رییس پلیس راهور فراجا از فوت ۷۴۰ نفر از هموطنان از شروع طرح ترافیکی نوروزی ۱۴۰۳ تا امروز (دوشنبه ۱۳ فروردین) خبر داد.

فاطمه علی اصغری
دوشنبه - ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جوان خودرو؛ 

علی‌ رغم همه هشدارها و دستورات پلیس راهنمایی و رانندگی بر ضرورت حفظ احتیاط، عدم رانندگی در حین خستگی و موضوعاتی از این قبیل متاسفانه امسال نیز شاهد افزایش آمار تصادفات و تلفات ناشی از آن بودیم که این امر بدون شک نشان از ضعف عمیق فرهنگی ما در حوزه رانندگی و فرهنگ مربوط به آن است.

پلیس راهنمایی و رانندگی کشور عمده دلایل تصادفات امسال را عدم رعایت اصول رانندگی، خستگی و استفاده از تلفن همراه اعلام کرده است مولفه‌هایی که به خوبی نشان می دهد که ما در نحوه رعایت اصول رانندگی با مشکلات متعددی مواجه هستیم که باید آنها را برطرف کنیم.

تصادف

گفتنی است در کنار عدم توجه به نکات مربوط به رانندگی بدون شک میزان ایمنی خودروهای ساخت داخل از موضوعات مهم دیگری است که باید به آن توجه شود چرا که عدم رعایت نکات ایمنی در ساخت خودروهای داخلی در روند و میزان تصادفات و از همه مهمتر تعداد کشته شدگان تاثیر بسزایی دارد از این رو بدون شک ارتقای ایمنی خودروهای داخلی باید در دستور کار خودروسازان داخلی قرار گیرد.

سردار سید تیمور حسینی امروز در مورد آخرین وضعیت راه های کشور گفت: با شرایط پیش رو و موج بازگشت مسافران به شهرهای مقصد تعداد آمار تردد ها در سطح جاده های کشور افزایش پیدا کرده است که بنابر همین اساس ممکن است با محدودیت های ترافیکی در بعضی از محورهای مواصلاتی مانند شمال به جنوب جاده چالوس و آزاد راه تهران شمال اعمال محدودیت تردد را شاهد باشیم.

وی با تاکید بر رعایت قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان وسایل نقلیه افزود: متاسفانه از ابتدای طرح ترافیکی نوروزی (۲۴اسفند) تا امروز (۱۳ فروردین) ۷۴۰ تن از هموطنان در سوانح رانندگی جان خودشان را از دست داده و حدود ۱۹ هزار ۳۲۵ نفر نیز مصدوم شده اند.

تصادف

رییس پلیس راهور فراجا در ادامه از تمامی مسافرانی که قصد بازگشت به شهرهای خود را دارند خواست ابتدا زمان سفرشان را مدیریت کرده و در طول مسیر از سرعت و سبقت غیر مجاز اجتناب کنند و از توقف در حاشیه راه بپرهیزند.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی