پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تویوتاهای وارداتی

ترخیص تویوتاهای وارداتی از گمرک+عکس

به تازگی مشخص شده که دو مدل وارداتی راو۴ هیبرید و BZ۳ از برند تویوتا که مربوط به جانبازان می شوند در گمرک جنوب کشور ترخیص شده اند.

فاطمه علی اصغری
دوشنبه - ۲۰ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛

شرکت برساوش پیش تر اعلام کرده بود که قصد دارد دو مدل جدید از تویوتا یعنی راو۴ هیبرید و BZ۳ را برای جانبازان واجد شرایط وارد کند. در این راستا امروز عکس هایی از گمرک جنوب کشور منتشر شد که نشان می دهد فرآیند ترخیص تعدادی از راو۴ها و BZ۳های وارداتی شرکت برساوش انجام شده. به این ترتیب به زودی باید منتظر حضور این دو مدل تویوتا در نمایندگی های تویوتا باشیم.

در مورد کشور مبدا واردات تویوتا ها هم می توان گفت که با توجه به تحریم های حاکم، وارد کنندگان هم چنان مجبور اند از شرکای چینی و مونتاژکار تویوتا محصولات مورد نظر خود را خریداری کنند و به ایران بیاورند. در نتیجه راو۴ها و BZ۳های وارداتی جانبازان نیز مانند دیگر تویوتاهای وارداتی نظیر کرولا و لوین در چین مونتاژ شده اند و سپس فرآیند واردات آن ها توسط شرکت های ایرانی صورت گرفت.

تویوتاهای وارداتی

به طور کلی با اقدامات اخیر واردکنندگان در راستای تامین خودروهای مربوط به جانبازان، احتمال می رود پروسه تهیه خودروهای مربوط به این عزیزان شروع شده و قرار است به زودی شاهد حضور و تحویل وارداتی های جانبازان باشیم.

مشخصات فنی تویوتا BZ۳

تویوتا bZ۳ یک سدان محور عقب است. این خودرو از دو نوع موتور الکتریکی با خروجی های ۱۸۱ اسب بخار در مدل پایه و ۲۴۱ اسب بخار در مدل فول عرضه خواهد شد. حداکثر سرعت این خودرو روی عدد ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است. مدل پایه از پک باتری ۴۹.۹۲ کیلووات ساعتی بهره مند است که با این باتری ها می تواند ۵۱۷ کیلومتر را طبق چرخه CLTC بپیماید. با توجه به سقف دلاری ایران برای واردات، قطعاً تنها شاهد نسخه محور عقب این خودرو در کشور خواهیم بود.

انتهای پیام/

منبع: اسب بخار

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی