پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تایر

تعیین سهمیه ارزی صنعت تایر در هفته جاری

سخنگوی انجمن صنعت تایر گفت: وزارت صمت برنامه تولید تایر را در سال جاری از انجمن دریافت کرده و قرار است این هفته سهمیه ارزی صنعت تایر توسط وزارت صنعت مشخص شود.

فاطمه علی اصغری
دوشنبه - ۲۰ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛

مصطفی تنها با اشاره به اینکه امسال براساس طرح های توسعه‌ای تولیدکنندگان قرار است میزان تولید تایر سواری و باری افزایش پیدا کند، گفت: در حال حضر صنعت تایر از ارز نیمایی استفاده می کند و امیدواریم با اتخاذ سیاستهای درست بتوانیم ارز مورد نیاز خود را دریافت و با سرعت افزایش تولید را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تخصیص ارز به صنعت تایر با مشکلی روبرو نیست، افزود: وزارت صنعت برنامه تولید تایر را در سال جاری از انجمن دریافت کرده و قرار است این هفته سهمیه ارزی صنعت تایرتوسط وزارت صنعت مشخص شود.

وی افزود: سامانه‌های مشخصی از سوی وزارت صمت برای ثبت‌نام عرضه تایر اختصاص یافته است، ضمن اینکه تولیدکنندگان نیز، درصدی از تولید خود را به عرضه لاستیک اختصاص داده‌اند. ثبت درخواست تایر باید در سامانه‌های اعلامی وزارت صمت و با بارگذاری مدارک هویتی افراد صورت بگیرد که این امر به خاطر کُندی اینترنت مشکلاتی را به وجود آورده است.

به گفته تنها،  یکی از مهم‌ترین درخواست تولیدکنندگان تایر کشور، مساله حذف قیمت دستوری است تا همه این تعرفه‌ها برداشته شود و به تولیدکننده داخلی اجازه داده شود تا با نظارت بر نحوه قیمت‌گذاری، رقابت‌های آزادانه با سایر تایرها داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی