پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

هادیان فر

مصرف روزانه ۱۳۰ میلیون لیتر بنزین در ایام تعطیلات نوروز

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت: در ایام تعطیلات عید نوروز روزانه ۱۳۰ میلیون لیتر بنزین مصرف شد.

فاطمه علی اصغری
دوشنبه - ۲۰ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جوان خودرو؛

سردار کمال هادیان‌فر معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اشاره بر اینکه ایمنی مسافرین در سفرهای عید نوروز اولویت بود اظهار کرد: بحث طرح نوروزی یک عملیات بزرگی است که این ایام بیشترین میزان تعطیلی را دارد. هرچه بیشتر می‌گذرد میزان سفرهای نوروزی رشد دارد و امسال با بیش‌از ۲۱۰ هزار نفر از همکاران مربوط به بخش حمل و نقل پای کار بودند.

وی با بیان اینکه ستاد سفرهای نوروزی در وزارت راه از دی‌ ماه سال گذشته آغاز شد افزود: شرایط ناپایدار جوی جز چالش سفرهای نوروزی محسوب می‌شود اما در در سفرهای نوروزی امسال حادثه جدی رخ نداد اما تصادفات جاده‌ای همواره در کشور وجود داشته است.

هادیانفر تصریح کرد: توزیع عادلانه بلیت و فروش بلیت با نرخ مصوب جز مباحث جدی در سفرهای نوروزی بود و طبق نظر سنجی صورت گرفته سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ نسبت به سال‌های گذشته مطلوب بود.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سفرهای نوروزی امسال نسبت به مشابه سال گذشته شاهد کاهش ۱ درصدی سفرها بودیم و سفرهای جاده‌ای بیشترین میزان تردد را داشته خاطرنشان کرد:سفرهای دریایی با تردد ۶ میلیون مسافر دومین ناوگان حمل و نقل عمومی در سفرهای نوروزی بود.

هادیان‌فر تاکید کرد: در ایام سفرهای نوروزی ۵۳۰ میلیون تردد در جاده‌های ثبت شد که روزانه ۱۳۰ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌شد و بیشترین سفرهای جاده‌ای به شمال کشور، گیلان، خراسان رضوی، اصفهان و مشهد بود؛ بیشترین میزان سفر با راه‌آهن به استان مشهد مقدس و همچنین ترکیه، نجف و دبی بیشترین تقاضا در سفرهای هوایی خارجی را ثبت کرد.

وی با بیان اینکه آنچه که همواره در ایام تعطیلات نوروز نگران کننده است بحث تصادفات است گفت: میزان تصادفات نسبت به سال گذشته کاهش داشته اما این موضوع باید در سال‌های آینده به حداقل برسد.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی اظهارکرد: متأسفانه ۶۶۸ فقره تصادف در ایام نوروز رخ داد و متاسفانه ۸۲۸ هموطن در این تصادفات جان خود را از دست دادند که البته آمار نهایی میزان فوتی‌ها در یک ماه آینده مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی