پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

صنعت خودرو

دولت از اخذ عوارض تولید و واردات وسایل نقلیه چقدر درآمد دارد؟

بر اساس جزئیات بخش دوم لایحه بودجه سال جاری، دولت برای سال جاری ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد از محل اخذ عوارض از تولید و واردات وسائل نقلیه و ۱۰۱ میلیارد تومان از محل افزایش عوارض خودروهای سواری به میزان ۵ درصد ارزش گمرکی پیش‌بینی کرده که این عدد نسبت به سال گذشته ۱۰۲ درصد افزایش یافته است.

فاطمه علی اصغری
یکشنبه - ۲۶ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛

بعدازظهر روز (شنبه 25 فروردین ماه)، جزئیات بخش دوم لایحه بودجه سال جاری که قرار است از فردا در کمیسیون تلفیق بررسی شود، منتشر شد.

حسب اطلاعات مندرج در بخش دوم جزئیات لایحه بودجه سال 1403 تقدیم دولت سیزدهم به مجلس، درآمد حاصل از اخذ عوارض از تولید و واردات وسائط نقلیه 30 هزار میلیارد تومان (301 هزار و 200 میلیارد ریال) پیش‌بینی شده است.

همچنین دولت درآمد 101 میلیارد و 204 میلیون تومانی را از محل افزایش عوارض خودروهای سواری به میزان پنج درصد ارزش گمرکی آن‌ها برای سال جاری در نظر گرفته است.

گفتنی است دولت در لایحه بودجه 1402، درآمد حاصل از افزایش عوارض واردات خودروهای سواری به میزان پنج درصد قیمت روی کشتی را 50 میلیارد تومان در نظر گرفته بود؛ براین اساس درآمد دولت از این محل در سال جاری نسبت به سال گذشته،   102 درصد بیشتر شده است.

انتهای پیام/

منبع: ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی