پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

ربات مورنین

سیستم خدمات مشتری نوآورانه/ همکاری چری و آیموگا برای ساخت ربات هوشمند مورنین (Mornine)

کمپانی چری همواره در بخش نوآوری های خاص و کاربردی، دستاوردهای تازه ای برای مردم جهان داشته است.

javankhodro
شنبه - ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛

حدود 6 ماه قبل در نمایشگاه تکنولوژی چری در شهر وهوو چین، بسیاری از این دستاوردها به معرض نمایش گذاشته شده بود. جالب اینکه بسیاری از این فناوری ها غیر خودرویی و در مجموعه لوازم خانگی نیز بودند. همچنین تجهیزات سفری مدرن بخشی از این فناوری های تازه بود.

چری

حالا بعد از گذشت تنها 6 ماه، یک نوآوری شگفت انگیز دیگر از کمپانی چری شاهد هستیم. ربات هوشمند مورنین.

 

رونمایی از ربات دوپا با Embodied AI Mornine در کنفرانس آینده با موضوع مدیرعامل

این روزها که اطلس به عنوان مشهورترین ربات دنیا از سوی بوستون اینداستری بازنشسته می شود، مونرنین با مقیاس و هزینه های اقتصادی برتر وارد صنعت می شود.

ربات مورنین

مورنین دارای طراحی بسیار بیومیمتیک و چهره ای شبیه انسان است.

مورنین می‌تواند حرکات ماهیچه‌های دهان و صورت انسان را شبیه‌سازی کند، عباراتی مانند صحبت کردن، لبخند زدن و باز کردن دهان خود را قانع‌کننده بیان کند. این ربات دستورات شفاهی یا نوشتاری انسان را به دقت تفسیر و آنها را به استراتژی‌های عملی خاص تبدیل می کند. این ربات هوشمند دانش گسترده برند خودروی چری را برای توسعه یک مدل در مقیاس بزرگ در سطح صنعت ترکیب می‌کند.

 

تعامل مورنین در گفتگوهای معمولی با کاربران و پاسخگویی به سوالات حرفه ای در حوزه خودرو

هدف از توسعه مورنین چیست؟

ارائه اطلاعات به مشتریان و پاسخگویی به سوالات آن ها در مراکز فروش خودرو که این امر کارایی خدمات را افزایش می دهد و سطح رضایت مشتری را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

همچنین می‌تواند به‌طور مستقل مشتریان را به مکان‌های خاص محصول هدایت کند و از بازوهای رباتیک ماهرانه خود برای نمایش‌ها و عملیات فیزیکی استفاده کند

در مرحله سوم و آخرین رشد خود، مورنین یک دستیار جامع خانگی است. به طرز ماهرانه‌ای به پرسش‌های معمول رسیدگی می‌کند، یادآوری‌های به موقع زندگی را ارائه می‌کند، به مدیریت سلامت کمک می‌کند، از مراقبت از سالمندان و آموزش کودکان پشتیبانی می‌کند، و کارهای خانه مانند نظافت و آشپزی را انجام می‌دهد. در این مرحله اوج، مورنین نقشی شبیه به نقش یک عضو پرورش دهنده خانواده را بر عهده می گیرد، که عمیقاً در زندگی مردم جا افتاده است، بنابراین کیفیت زندگی را به طور قابل توجهی افزایش می دهد و بار خانواده ها را کاهش می دهد.

سرعت مورنین 4 کیلومتر برساعت است

رونمایی از Mornine نه تنها نشان دهنده کاوش مداوم و پیروزی بر چالش های تیم تحقیق و توسعه است، بلکه یک جهش قابل توجه در پیشرفت تکنولوژیکی است که به افزایش بهره وری اجتماعی و بهبود سبک زندگی کمک می کند.

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی