پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

لاستیک

کمبودی در توزیع لاستیک وجود ندارد

اتحادیه فروشندگان لاستیک در نامه ای به وزارت صمت اعلام کرد: در حال حاضر کمبودی در عرضه تایر ایرانی مشاهده نمی‌شود بنابراین الزام استعلامات اطلاعات برگ سبز خودرو در سامانه تجارت متوقف شود.

فاطمه علی اصغری
یکشنبه - ۳ تیر ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛

محمدرضا آل سارا اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک و روغن پنچرگیران و فیلترسازان تهران در نامه‌ای به لطفی زاده مشاور عالی و دستیار ویژه وزیر صمت اعلام کرد که با توجه به تعادل حاکم بر بازار تایر سواری و کاهش ضرایب وارداتی تایرهای خارجی در حال حاضر کمبودی در عرضه تایر ایرانی مشاهده نمی‌شود بنابراین الزام استعلامات اطلاعات برگ سبز خودرو در سامانه تجارت متوقف شود.

در این نامه آمده است: پیرو مذاکرات انجام شده و با توجه به شرایط موجود، موافقت در موارد ذیل مورد استدعای این اتحادیه و اعضای صنف است.

1- در ارتباط با تایرهای سنگین TBR چنانچه در مدت سی روز نسبت به اخذ برگ رزرو توسط مصرف کنندگان سفارشی ثبت نگردید، فروش تایر با ثبت اطلاعات خریدار در سامانه و بدون نیاز به کد رزرو برابر دستورالعمل فروش تایرهای بایاس (که هم اکنون در حال حاضر اجرا می‌شود) امکان پذیر باشد و نیز که رزرو دریافتی حداکثر یک هفته معتبر باشد.

2- امکان انجام معاملات در سامانه جامع تجارت جهت خرید و فروش فی مابین همکاران صنفی (در بازه سود 3+12 درصد) با قید فوریت به صورت توافقی وجود داشته باشد به طوری که قیمت نهایی فروش به مصرف کننده از مصوب اعلامی سازمان حمایت خروج نکند، این امر سیب می‌گردد کالا به صورت مویرگی در بین همکاران سطح شهرها در دسترس قرار گیرد.

3- با توجه به تعادل حاکم بر بازار که متأثر از تصمیمات مسؤولین ذیربط در صدور مجوز افزایش قیمت تولیدات داخلی، کاهش ضرایب وارداتی تایرهای خارجه که موجب افزایش تولید و عرضه تایرهای مصرفی گردید در حال حاضر کمبودی در عرضه تایر مشاهده نمی‌گردد. لذا تقاضا دارد که جهت تسهیل و تسریع در فروش تایرهای سواری رادیال الزام استعلامات اطلاعات برگ سبز خودرو متوقف گردد و برابر دستورالعمل توزیع تایرهای بایاس بدون محدودیت در تعداد در این خصوص اقدام شود. امید است با دستور و مساعدت آن مقام در جهت رفع نگرانی‌ها و ایجاد رشد همکاری بیشتر برای اعضای این صنف فراهم شود.

انتهای پیام/

منبع: مهر

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی