پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مزدا از سرزمین آفتاب، با آفتاب خودرو به ایران بازگشت

نشست خبری آفتاب خودرو پیرامون واردات برند مزدا به ایران برگزار شد.

javankhodro
چهارشنبه - ۲۰ تیر ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛

مزدا برند خوش نام سالهای دور‌ و نزدیک ایران، بعد حدود ۵ سال غیبت باز هم به ایران بازگشت.

محصولات مزدا این بار‌ از طریق واردات توسط شرکت آفتاب خودرو قرار است به ایران بیاید.

آفتاب خودرو سابقه بیش از ۱۵ سال فعالیت در زمینه فروش و خدمات پس از فروش برندهای مختلف (از جمله هیوندای، کیا، بنز و ب ام و، رنو، و…) داشته و با تجربه قبلی این بار در عرصه واردات یک برند ژاپنی قدم گذاشته است.

آفتاب خودرو

کاظمی ، مدیرعامل آفتاب خودرو در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان کرد: در حال حاضر برندهای مطرح دنیا جوینت ونچرهایی با خودروسازان مطرح چینی ایجاد کرده اند. مزدا نیز بعد از همکاری با FAW ، حالا با چانگان همکاری‌ تولیدی دارد. قرارداد آفتاب خودرو به صورت مستقیم و بی واسطه با چانگان است. چانگان متعهد شده است که با یکی از دیلرشیپ های اصلی خود با این شرکت همکاری کند و خودروهای مزدا را برای ایران تامین کند.

وی افزود: در فاز اول ۴۰۰ دستگاه مزدا خریداری شده و در مرحله تامین ارز و ارسال به ایران قرار دارد و پیش بینی می شود تا شهریور به ایران برسد. مزدا۳ و مزدا CX-30 اولین خودروهایی هستند که به ایران می رسند. در‌ مرحله بعدی خودروهای هیبریدی و برقی مزدا (مثل مزدا CX-50 هیبریدی و CX-30 تمام برقی) نیز در سبد وارداتی این شرکت قرار خواهند گرفت.

مزدا ۳

کاظمی در‌ مورد شبکه های نمایندگی گفت: در حال‌حاضر علاوه بر آماده سازی و استانداردسازی نمایندگی مرکزی تهران (واقع در کیلومتر ۵ جاده مخصوص)، در استانهای خراسان رضوی، گیلان، مازندران و بوشهر نیز نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش را در مرحله آماده سازی قرار داده اند.

مزدا CX-30

کاظمی به برنامه آفتاب خودرو در زمینه تولید نیز اشاره کرد و گفت: یک سایت مناسب برای تولید به وزارت صمت معرفی شده است و در انتظار دریافت تاییده های لازم برای جلو بردن برنامه تولید مزدا هستیم.

برنامه آفتاب خودرو در صورت تامین مناسب و به موقع ارز ، واردات ۳۰۰۰ دستگاه خودرو در مرحله اول است.

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی