قطعات معیوب مرجوع نمیشوند.

در بسیاری از موارد خودروسازان مشکلات کیفی را به کیفیت قطعات نسبت میدهند ولی رئیس انجمن قطعه‌سازان با بیان اینکه تاکنون قطعه مرجوعی نداشتیم با پرسش هایی تامل برانگیز، خودروسازان را زیر سوال برد.

محمدباقر رجال که در نشست خبری چهارمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو صحبت می‌کرد، گفت: تا به امروز هیچ قطعه‌ای از سوی خودروسازان کشور به قطعه‌سازان برگشت داده نشده و آنها حتی نگفته‌اند که عیب قطعات ساخت داخل چیست. وی افزود: چند سال است که از خودروسازان می‌خواهیم قطعات معیوب را به ما برگشت بدهند تا ایرادات احتمالی را رفع کنیم، با این حال، هنوز این اتفاق رخ نداده و آنها حتی یک قطعه معیوب را نیز مرجوع نکرده‌اند. رجال با بیان اینکه قطعات عرضه شده در بازار، باید به تایید ساپکو و سازه‌گستر برسد، تاکید کرد: با این وجود، ما هم نمی‌دانیم چرا در نهایت خودرویی که به دست مشتریان می‌رسد، معیوب است؛ در واقع برای ما هم سوال است که چرا خودروسازان با وجود خرید قطعات با کیفیت از قطعه‌سازها، محصولاتی بی‌کیفیت را روانه بازار می‌کنند.

رئیس انجمن قطعه‌سازان اما این را هم گفت که در حال حاضر برخی قطعات معیوب، بازسازی و دوباره وارد بازار فروش قطعات یدکی می‌شوند و این کار بسیار خطرناک است. به گفته وی، کارشناسان اروپایی تاکید کرده‌اند که 50 درصد قطعات ایرانی دارای کیفیت استاندارد (در سطح اروپا) هستند، با این حال، هم‌اکنون شاهد این هستیم که قطعات چینی در قالب ساخت داخل، وارد کشور می‌شود. در ادامه این نشست اما علی‌اکبر بخشی، رئیس اتحادیه قطعات خودروی تهران نیز با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو، خدمات خودرو و ماشین‌آلات راه‌سازی از 4 تا 7 خرداد ماه در مصلای تهران، گفت: در این نمایشگاه، قطعات و لوازم یدکی خودرو با حضور قطعه‌سازان داخلی به نمایش در می‌آید.

منبع: دنیای اقتصاد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!