پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

فروش محصولات ایران خودرو

قرارداد فروش خودرو با جزئیات و شفاف ارائه شود.

براساس قانون جدید اصلاحیه حمایت از حقوق مصرف کنندگان، خودروسازان موظف هستند تا جزئیات قیمت را شفافانه در قرارداد فروش خودرو ذکر نمایند. به نقل از ایسنا ،در شرایطی که کارشناسان در فضای پسا برجام خواستار کاهش قیمت خودروهای داخلی و وارداتی هستند، براساس یک قانون جدید فاکتور فروش خودروها نیز باید شفاف شود. در […]

سهیل زنگنه
شنبه - ۵ تیر ۱۳۹۵

براساس قانون جدید اصلاحیه حمایت از حقوق مصرف کنندگان، خودروسازان موظف هستند تا جزئیات قیمت را شفافانه در قرارداد فروش خودرو ذکر نمایند.

به نقل از ایسنا ،در شرایطی که کارشناسان در فضای پسا برجام خواستار کاهش قیمت خودروهای داخلی و وارداتی هستند، براساس یک قانون جدید فاکتور فروش خودروها نیز باید شفاف شود.

در این زمینه در اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو تاکید شده که عرضه‌کنندگان خودرو باید جزئیات قیمت تمام شده و فروش محصولات خود را برای آگاهی خریداران، اعلام کنند.

در ماده ۱۰ این قانون در این رابطه قید شده است:” عرضه‌کننده خودرو موظف است سند فروش و صورتحساب فروش همراه با درج تفکیکی اقلام تشکیل دهنده بهای خودرو شامل بهای خالص، هزینه‌های شماره‌گذاری، بیمه، عوارض، مالیات و سایر موارد مربوطه را در زمان تحویل خودرو به مصرف‌کننده ارائه کند”.

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو چندی پیش از سوی معاون اول رییس‌جمهوری به وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکتهای تولید و واردکننده خودرو ابلاغ و اجرای آن آغاز شد.

تغییر آپشن خودرو در زمان تحویل بی معنا است و باید اصلاح گردد

خودروهای وارداتی باید گارانتی و وارانتی داشته باشند

تعیین حداکثر زمان تحویل خودرو در شرایط مختلف فروش

هیات های حل اختلاف خودرو راه حل آخر شاکیان

ممنوعیت پیش‌فروش خودرو بدون مجوز

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی