پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

ایران خودرو_مرسدس بنز

تابستان توافق با رنو و بنز نهایی می شود

با انجام جلسات بسیار به نظر میرسد توافق با رنو و بنز در تابستان امسال نهایی می شود. با توجه به اینکه رنو به طور کامل از ایران خارج نشد، این میزان از تاخیر میتواند نشان از مستحکم کردن پایه های تجارت با ایران باشد. به نقل از دنیای اقتصاد ،ایران‌ خودرو در شرایطی قرارداد […]

سهیل زنگنه
یکشنبه - ۶ تیر ۱۳۹۵

با انجام جلسات بسیار به نظر میرسد توافق با رنو و بنز در تابستان امسال نهایی می شود. با توجه به اینکه رنو به طور کامل از ایران خارج نشد، این میزان از تاخیر میتواند نشان از مستحکم کردن پایه های تجارت با ایران باشد.

به نقل از دنیای اقتصاد ،ایران‌ خودرو در شرایطی قرارداد خود با پژو را نهایی کرده که هنوز با دیگر خودروساز فرانسوی یعنی رنو به توافق نرسیده و با بنز آلمان نیز تنها در حد عقد تفاهم‌نامه توافق کرده است. این در شرایطی است که ایران‌خودرویی‌ها می‌گویند طی تابستان امسال، قرارداد با هر دو این شرکت‌ها را به امضا خواهند رساند. بر این اساس، تفاهم‌نامه ایران‌ خودرو و بنز، احتمالا اواسط تابستان به قرارداد تبدیل می‌شود تا این خودروساز مشهور اروپایی بار دیگر راهی ایران شود. بنز از گذشته با ایران‌ خودرو دیزل شراکت داشته و بازگشتش به ایران بیشتر در حوزه خودروهای تجاری، نمود خواهد داشت. البته گفته می‌شود این شرکت پس از انجام بررسی‌های لازم، تولید محصولات سواری در ایران‌خودرو را نیز کلید خواهد زد.

اما رنو نیز که مدت‌ها است در مذاکره با خودروسازان ایرانی به‌سر می‌برد، به احتمال فراوان طی شهریورماه امسال قرارداد خود با ایران‌خودرو را امضا می‌کند تا پس از پژو، دومین شریک پسابرجام آبی‌های جاده مخصوص باشد. این شرکت که قصد دارد همچنان با هر دو خودروساز بزرگ ایران همکاری داشته باشد، برنامه تولید ۲۵ محصول جدید را تدوین کرده که بخشی از آن در ایران‌ خودرو و بخشی در پارس خودرو و تعدادی نیز به‌صورت مستقل (توسط رنو در ایران) به تولید خواهد رسید. رنو پس از تشدید تحریم‌های بین‌المللی، تولیدش را در ایران کمرنگ کرد و اگرچه به‌نظر می‌رسید با لغو تحریم‌ها، فعالیت‌های خود را به‌سرعت افزایش دهد، اما این اتفاق تا به امروز رخ نداده است. این شرکت پس از برجام، وارد مذاکره با سایپا شد و حتی بر سر خرید سایت بن رو، با سایپایی‌ها به توافق رسید، اما هنوز مذاکراتش با ایران‌خودرو نهایی نشده است.

سهم ایران در شرکت مشترک با بنز بیشتر است.

رنو ساندرو پارس خودرو در تست رنو سربلند شد.

تولید رنو کوئید هنوز قطعی نیست.

رنو بخشی از قطعات خود را از ایران میخرد.

افتتاح نمایشگاه لاکچری مجموعه نمایندگی های خسروانی

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی