پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

ورود لکسوس هیبریدی به ایران

چندی است که بحث بر سر واردات خودرو و نحوه ی آن بالا گرفته است و همین امر سبب کاهش واردات خودرو شده است. اما آیا این کاهش شامل آمار واردات خودروهای لوکس هم می شود؟! خیر در آمار اخیر 25 دستگاه لکسوس هیبریدی به ایران وارد شده است. در حالیکه بر اساس آمار گمرک […]

سهیل زنگنه
شنبه - ۱۳ تیر ۱۳۹۴

چندی است که بحث بر سر واردات خودرو و نحوه ی آن بالا گرفته است و همین امر سبب کاهش واردات خودرو شده است. اما آیا این کاهش شامل آمار واردات خودروهای لوکس هم می شود؟! خیر در آمار اخیر 25 دستگاه لکسوس هیبریدی به ایران وارد شده است.

در حالیکه بر اساس آمار گمرک در فصل بهار واردات خودرو به ایران کاهش یافته و 10 هزار و 555 خودرو سواری به ارزش 245 میلیون و 787 هزار دلار به کشور وارد شد اما هنوز خودرو های لوکس جایگاه خود را در واردات حفظ کرده‌اند.
بر اساس این گزارش؛ در خرداد ماه سال جاری 7 دستگاه خودرو پورشه ماکان نو از امارات متحده عربی به کشور وارد شد و در اردیبهشت ماه نیز یک دستگاه خودرو پورشه ماکان نو به ارزش 59 هزار و 831 دلار به کشور وارد شد.
در کنار واردات انواع خودرو در فصل بهار واردات خودروهای هیبریدی نیز جای خود را باز کرده و در مدت یاد شده 25 دستگاه خودرو سواری تویوتا لکسوس هیبریدی از امارات متحده عربی به کشور وارد شد.
آمار واردات خودرو در سه ماه نخست 94 را در تصویر زیر ببینید.
آمار گمرک ایران از ورود خودروهای لوکس تیر 94

دیدگاه خود را بنویسید

نظرات کاربران

کیوسک مطبوعاتی