با ریزش برگ های پاییزی قیمت خودرو هم ریزش کرد!

با فرارسیدن فصل پاییز و کاهش تقاضا برای خرید خودرو، قیمت‌ها در بازار با روندی کاهشی روبه‌رو شده و قیمت خودرو های داخلی به طور متوسط حدود ۵۰۰ هزار تومان کاهش یافته است. در چنین شرایطی شرکت‌های خودروساز سعی می‌کنند با مدیریت تولید و عرضه خود، مانع از ریزش زیاد قیمت‌ خودرو ها در بازار شوند.

به نقل از فارس ،با فرارسیدن فصل پاییز و کاهش تقاضا برای خرید خودرو، قیمت‌ها در بازار با روندی کاهشی روبه‌رو شده و به طور متوسط حدود ۵۰۰ هزار تومان افت قیمت را در خودروهای داخلی شاهد هستیم. در چنین شرایطی، شرکت‌های خودروساز سعی می‌کنند با مدیریت تولید و عرضه خود، مانع از ریزش زیاد قیمت‌ها در بازار شوند.

در حال حاضر خودروسازان از محصولاتشان دپوی زیادی ندارند. و در عین حال، پیش‌فروش‌هایی را برای تحویل خودرو در ماه‌های کم‌مشتری انجام داده‌اند. با این حال پیش‌بینی می‌شود شرایط بهتری برای فروش خودرو و عرضه به صورت اقساطی در ماه‌های آینده از سوی خودروسازان ارائه شود.

افت ۲ میلیونی قیمت ساندرو و کاهش یک میلیونی قیمت تندر۹۰

در بررسی بازار خودرو باید به کاهش قیمت قابل‌ توجه برخی محصولات اشاره کنیم که در این مورد می‌توان به افت ۲ میلیون تومانی قیمت رنو ساندرو در بازار اشاره کرد، به طوری که قیمت این محصول طی روزهای گذشته از ۵۳٫۵ میلیون تومان به ۵۱٫۵ میلیون تومان رسیده است.

همچنین قیمت تندر ۹۰ مدل E2 با کاهش یک میلیون تومانی به ۴۰ میلیون تومان در بازار رسیده است.

در چنین شرایطی قیمت خودرو های دیگر نیز حدود ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان کاهش داشته است که می‌توان به افت ۵۰۰ هزار تومانی قیمت پژو ۴۰۵ مدل GLX و عرضه این خودرو به قیمت ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان در بازار اشاره کرد.

قیمت پژو پارس سال نیز با ۵۰۰ هزار تومان کاهش در بازار به ۳۷ میلیون تومان رسیده و سمند LX بنزینی هم با همین میزان افت قیمت، با قیمت ۳۱٫۵ میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز با افت ۴۰۰ هزارتومانی به ۳۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

پژو ۲۰۶ صندوق‌دار مدل V8 نیز با افت قیمت ۴۰۰ هزارتومانی، این روزها به قیمت ۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود.

قیمت پراید ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافت

در مورد قیمت پراید نیز باید به کاهش ۲۰۰ هزار تومانی این خودرو در بازار اشاره کنیم به طوری که سایپا ۱۳۱ مدل SE با افت ۲۰۰ هزار تومانی، به قیمت ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به خریداران عرضه می‌شود.

قیمت سایپا ۱۳۲ مدل SE نیز ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافته و به ۲۱٫۵ میلیون تومان رسیده است.

در مورد قیمت برلیانس مدل H330 دنده اتوماتیک نیز باید به افت ۵۰۰ هزار تومانی اشاره کنیم که هم‌اکنون این محصول با قیمت ۵۷ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.

گزارش خودرو

در چنین شرایطی قیمت برخی خودروهای داخلی نیز ثابت مانده که می‌توان به قیمت ۴۹ میلیون تومانی تندر ۹۰ دنده اتوماتیک و قیمت ۴۱ میلیون تومانی پارس تندر اشاره کنیم.

قیمت رانا نیز بدون تغییر در بازار ۳۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

این روزها تیبا صندوق‌دار بدون تغییر قیمت حدود ۲۵ میلیون تومان به دست مشتری می‌رسد و قیمت هاچ‌بک این خودرو نیز بدون تغییر در بازار همچنان ۲۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

سایپا ۱۱۱ مدل SE نیز طی روزهای گذشته تغییر قیمتی را تجربه نکرده و همچنان به قیمت ۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود.

در این مورد باید به ثبات قیمت چانگان CS35 در بازار اشاره کنیم که با قیمت ۶۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

در چنین شرایطی شرکت ایران‌ خودرو اخیراً طی بخشنامه اعلام قیمت‌ها به نمایندگی‌های فروش محصولاتش، قیمت ۳ محصول پژو ۴۰۵، پژو ۲۰۶ و سمند ال ایکس را حدود ۳۰۰ هزار تومان افزایش داده بود، اما هنوز زمانی برای اعمال این افزایش قیمت اعلام نشده است. این مسئله هر چند اجرایی نشده، اما می‌تواند روشی برای بازار گرمی محصولات و رشد تقاضای خرید به حساب آید.

بازار منتظر خارجی‌های ۲۰۱۷

در بررسی بازار خودروهای خارجی نیز باید گفت که طی روزهای اخیر تغییر خاصی اتفاق نیفتاده و بازار منتظر ورود خودروهای با مدل‌ ۲۰۱۷ است. در عین حال می‌توان به افزایش ۶ میلیون تومانی قیمت خودرو کیا اپتیما فول طی سه ماه گذشته اشاره کرد که هم‌اکنون این محصول با قیمت ۱۹۷ میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود.

قیمت توسان فول نیز با رشد ۴ میلیون تومانی طی سه ماه اخیر، به ۱۹۱ میلیون تومان رسیده است.

در مورد قیمت خودرو کیا اسپرتیج فول آپشن هم می‌توان به رشد ۴ میلیون تومانی و عرضه آن به قیمت ۱۷۸ میلیون تومان اشاره کرد.

افزایش قیمت دلار طی ماه‌های اخیر دلیل اصلی رشد قیمت خودرو های خارجی در بازار بوده است.

در عین حال، برخی خودروها مانند مزدا ۳ نیز به دلیل افزایش قیمت از سوی نمایندگی، در بازار با رشد قیمت روبه‌رو شده‌اند که در این مورد باید به افزایش دو مرحله‌ای قیمت مزدا ۳ اشاره کنیم. قیمت این خودرو طی ۴ ماه اخیر از ۱۰۸٫۵ میلیون تومان به ۱۱۲ میلیون تومان و در مرحله بعد به ۱۱۵ میلیون تومان افزایش یافت.

در شرایط فعلی بازار خودرو در حالی به استقبال تازه واردهای خارجی و خودروهای با مدل ۲۰۱۷ می‌رود که فروش خودروهای داخلی همچنان در شرایط رکودی به سر می‌برد.

شرایط فروش متنوع و استثنائی تویوتا پریوس

اختلاف قیمت کارخانه و بازار دانگ فنگ H30 کراس

شرایط فروش پیکاپ کاپرا (مهر 95)

فروش نقدی و اقساطی سمند سورن

شرایط پیش فروش پژو 207 اعلام شد (مهر95)

فروش کیا سراتو سایپایی با تحویل ۳۰ روزه

طرح پیش فروش پلکانی محصولات ایران خودرو (آبان 95)

افزایش قیمت سه خودرو وارداتی در هفته جاری

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!