نخستین محموله تجهیزات خط تولید ایران خودرو به الجزایر صادر شد

با ارسال نخستين محموله تجهیزات خط توليد محصولات ایران خودرو به كشور الجزاير گام اساسي در خصوص احداث كارخانه ايكوالجزاير برداشته شد.

به گزارش ايكوپرس، با ايجاد شركت جوينت ونچر «ايكو الجزاير» و ارسال تجهيزات خط توليد توسط ایران خودرو ، احداث سايت مونتاژ محصولات ایران خودرو به صورت رسمي عملياتي شد.

همزمان با ارسال اين تجهيزات فني مهندسي به الجزاير، مديرعامل گروه صنعتي ایران خودرو در نشست با مديرعامل شركت فامووال الجزاير و سفير اين كشور در ايران، ضمن اظهار خرسندي از توسعه روابط دوكشور در زمينه خودروسازي گفت: حمايت از اجراي قرارداد در اين مشاركت، لازمه ادامه همكاري هاست و ایران خودرو خود را متعهد به حمايت و اجراي كامل اين قرارداد مي داند.

مهندس هاشم يكه زارع با اشاره به لزوم رعايت برنامه زمانبندي اجراي پروژه، اظهار كرد: اهداف تعيين شده بايد در زمان مقرر محقق شود در غير اين صورت پروژه توجيه اقتصادي نخواهد داشت.

معاون صادرات و امور بين الملل ایران خودرو نيز با اشاره به روند اجراي پروژه احداث خط مونتاژ در شهر الجزيره گفت: در ماه هاي پاياني سال گذشته توافق نامه صادرات و احداث كارخانه مونتاژ محصولات در كشور الجزاير با شركت فامووال منعقد شد.

تفضلي ايجاد شركت جوينت ونچر را حاصل مقبوليت دنا در بازار الجزاير دانست و گفت: توافقات براي احداث سايت انجام و تجهيزات راه اندازي خط مونتاژ ساخته شد.

وي درباره برنامه زمانبندي اجراي پروژه اظهار كرد: از امروز كه اولين محموله تجهيزات خط ارسال شد تا اسفندماه كه نصب تجهيزات انجام شود خودرو به صورت قطعات نیمه منفصله صادر و از خردادماه توليد قطعات منفصله آغاز خواهد شد.

وي افزود:‌ در سال 2020 به توليد 25 هزار دستگاه رانا، دنا و سورن خواهيم رسيد كه در كنار آن برنامه خودكفايي محصولات براي سازندگان الجزايري هم پيش بيني كرده ايم كه به 40 درصد خودكفايي در سال 2020 خواهيم رسيد.

معاون صادرات و امور بين الملل ايران خودرو گفت: سرمايه گذاري ايران خودرو به صورت تجهيز خطوط توليد و ارايه خدمات و دانش فني و مهندسي است.

مديرعامل گروه صنعتي فامووال نيز در اين نشست گفت: بسياري از شركت هاي خارجي در الجزاير سرمايه گذاري كرده اند كه ما مي خواهيم بعد از رنو و هيوندايي سومين برند حاضر در بازار الجزاير باشيم.

محمد رحمون تصريح كرد:‌ دست يابي به رتبه اول در بازار صادراتي منطقه و كشورهاي اطراف الجزاير را در برنامه هاي خود هدفگذاري كرده ايم.

رحمون از ثبت شركت جوينت ونچر با نام «ايكو الجزاير» خبر داد و گفت: ما اصرار داريم كه در دوسال اول تاسيس با توجه به تخصص و دانش، مديرعامل و مدير توليد محصول از سوي ایران خودرو منصوب شود.

وي در تشريح زمان عرضه محصول و برنامه خودكفايي توليد گفت: توليد 8 هزار دستگاه دنا با داخلي سازي 5 درصد در سال 2017 انجام خواهد شد.

سفير الجزاير در تهران نيز ضمن استقبال از گسترش روابط ايران و الجزاير گفت: مذاكراتمان به نتايج بسيار خوبي رسيده است.

وي با تاكيد بر اشتراكات فرهنگي دو كشور، اجراي قرارداد خودرويي را گامي در جهت توسعه روابط فرهنگي دانست.

عبدالمنعم احريز افزود: اجراي اين قرارداد در توسعه روابط اقتصادي، بازرگاني و سياسي دو كشور بسيار موثر خواهد بود.

وي گفت:‌ سفارت الجزاير آمادگي كامل دارد تا هر گونه كمك و همكاري براي تسريع در اجراي پروژه در اختيار طرفين قرار دهد.

گفتني است با ارسال تجهيزات مورد نياز توليد، راه اندازي خط مونتاژ دنا با سرمايه گذاري غيرمستقيم ایران خودرو و با صادرات خدمات فني و مهندسي و آموزش كاركنان محلي توسط مهندسان ايران خودرو اجرايي شد. ظرفيت توليد اين سايت سالانه 10 هزار دستگاه در يك شيفت كاري است كه در فاز اول محصول دنا مونتاژ و عرضه مي شود. عرضه رانا نيز پس از بومي سازي و دريافت مجوز واردات در دستور كار قرار دارد.

تنها 6 میلیون تومان پیش پرداخت برای خرید 206

اولین پژو 2008 در ایران خودرو رنگ شد

الزام غرامت در قرارداد با خودروسازان خارجی

جدیدترین تغییرات قیمت خودروهای داخلی

ايران خودرو به زائرين اربعين حسيني خدمات فني مي دهد

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!