تویوتا RAV4 جدید با شرایط فروش ویژه می آید

 فروش ویژه راوفور ۲۰۱۷ به زودی از طریق ایرتویا انجام می پذیرد

بروز رسانی : شرایط فروش تویوتا RAV4 (فروردین 96)

بروز رسانی : جشنواره نوروزی ایرتویا + جدول (نوروز 96) (روفور 2017، پریوس و لکسوس)

بروز رسانی : تویوتا راوفور ۲۰۱۷ بخرید پولش را قسطی بدهید (شرایط فروش2017 Rav4 دی 95)

تويوتا راوفور اولین خودروي شاسي بلند جمع و جور (Crossover) تويوتا، براي اولین بار در سال 199۴ در كشورهاي ژاپن و اروپا و در سال 199۵روانه بازار امريکاي شمالي شده است.

 اين خودرو براي مصرف كنندگاني طراحي شده بود كه خواهان اكثر مزاياي يک خودروي SUV مانند اتاق بزرگ تر، ديد بیشتر راننده و امکان رانندگي با چهار چرخ متحرك به همراه قابلیت مانور، مصرف سوخت پايین و نرمی رانندگی مانند یک خودروی سواری بودند. با اینکه همه ي خودروهاي راوفور چهار چرخ متحرك نیستند با اين حال نام RAV4 برگرفته از ” Recreational Active Vehicle with 4-wheel drive ” به مفهوم ” دو ديفرانسیل مهیج” است.

راوفور از ابتدا در دو نسخه دو و چهار درب تولید شد. در كشور امريکا براي اولین بار، نمونه 2 لیتري راوفور با قدرت 120 اسب بخار عرضه شد. در آن زمان هر دو مدل ديفرانسیل جلو و دو ديفرانسیل به دو صورت گیربکس ۵ دنده دستي و ۴ دنده اتوماتیک در بازار امريکا موجود بود.

راوفور در سال 199۷ به عنوان خودروي سال شناخته شد و در سال 199۸ طراحي آن مورد بازبینی قرار گرفت. قدرت موتور آن نیز از 120 به 12۷ اسب بخار افزايش يافت. در سال 1999 نمونه دو در راوفور جاي خود را به نمونه پنج در داد. اين خودرو در ژاپن با موتور 2 لیتر و قدرت موتور 177 اسب بخار نیز عرضه میشد. دومین نسل راوفور در اواسط سال 2000 به دو صورت 3 و 4 درب به فروش رسید. تمامي مدل هاي با موتور 2 لیتري و ۴ سیلندر دارای زمان بندي متغیر سوپاپ VVT)) بودند كه منجر به قدرت و گشتاور بالاتر و مصرف سوخت كمتري مي شد. نسل دوم راوفور در چند مدل ارائه شده بود كه شامل مدل NV با تک ديفرانسیل و مدل های GX ،NRG و  VX به صورت دو دیفرانسیل (AWD) بود.

در اواخر سال 2003 مدل جدید با طراحي جديد، تجهیزات بیشتر و در برخي بازارها با موتور جديد معرفي شد. مدل 2 لیتري راوفور به نسخه 2.4 لیتري آن تبديل شد و 161 اسب بخار را تولید مي كرد. مصرف سوخت آن نیز 2% بهبود يافته بود.

نسل دوم راوفور در استرالیا هم موفقیت چشمگیري داشت بطوري كه تبديل به پرفروش ترين خودروي سال 2001 در استرالیا شد. نکته جالب اين بود كه نسل دوم راوفور در امريکا بیشترين سهم را در میان رانندگان خانم بدست آورد. راوفور از اين جهت براي خانم ها جذاب بود كه حداقل هاي يک خودروي سدان را دارا بود و ضمن اينکه بالابودن صندلي آن و راحتي رانندگي با آن نیز منجر به افزايش جذابیت اين خودرو براي خانم ها می شد.

تويوتا راوفور براي سال 2006 كاملا طراحي مجدد شد و بر اساس يک پلتفورم كاملا جديد در نوامبر 2005 وارد بازار شد. راوفور جديد از سیستم فرمان برقي ((EPS استفاده مي كرد. نسل سوم راوفور در دو نسخه ارائه شده بود، مدل كوچک و بزرگ.

مدل كوچک تر آن فقط در بازار ژاپن، اروپا و نیوزلند و مدل بزرگتر آن در كشورهايي همچون استرالیا و امريکاي شمالي به فروش مي رسید.

در سال 2008 ، این مدل راوفور بازنگري شد و يکسري تغییرات روي آن انجام و موتور كاملا جديد براي آن طراحي شد. مدل جديد با جلوپنجره و سپر متفاوتي بود و همچنین مدل اسپرت آن داراي اسپويلر بزرگتر و برخي جذابیت هاي ظاهري بود.

آپشن هاي جديد راوفور شامل چراغ هاي راهنما روي آينه ها، دوربین عقب، نويگیشن ماهواره اي، سیستم ورود بدون كلید به خودرو، استارت دكمه اي و نمايشگر چندگانه روي آمپر بود. در سال 2009 ، اولین خودروي راوفور دو ديفرانسیل وارد بازار كانادا گرديد. در سال ۲۰۱۱ راوفور دچار يک تغیير (FaceLift) جدید شد.

نسل چهارم راوفور در نوامبر 2012 در نمايشگاه خودروي لس آنجلس معرفي شد. موتور اين نسل از راوفور در نمونه هاي 2 و 2.5 لیتري 4 سیلندر ، 2 و 2.2 لیتري توربو ديزل با گیربکس 6 دنده دستي، اتوماتیک CVT ، و 6 دنده اتوماتیک موجود بود.

و اما مدل 2017

و اما این کراس اوور محبوب که نسل های مختلف آن نیز توسط ایرتویا نماینده انحصاری تویوتا، در ایران عرضه و با استقبال بی نظیری روبرو شده است، هم اکنون در جدید ترین مدل خود یعنی 2017 توسط ایرتویا به زودی به لیست خودرو های کراس اوور موجود در کشور اضافه خواهد شد.

همچنین علاقه مندان به برند تویوتا، به عنوان ارزشمند ترین برند خودرویی دنیا، می توانند آخرین اخبار مربوط به این کمپانی و اطلاعات مربوط به زمان دقیق عرضه خودروی راوفور 2017 را همراه با شرایط فروش آن از شعب فروش و یا وب سایت رسمی ایرتویا دریافت کنند.

RAV4

نظر شما !!