افزایش عرضه و کاهش قیمت، روند این روزهای خودروهای داخلی

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو ، قیمت بسیاری از خودروهای داخلی در راستای افزایش عرضه ، با ریزش قیمت در بازار روبرو شده است و همچنان این روند ادامه دارد.

در شرایطی که به ماههای پایانی سال نزدیک می شویم و بیشتر خودروسازان با هماهنگی پلیس راهور اقدام به عرضه خودروهای داخلی با مدل 96 کرده اند اما همچنان بازار تقاضای خودروهای داخلی با تغییر چندانی مواجه نشده است این در حالی که به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو ، قیمت بسیاری از محصولات خودروسازان داخلی در راستای افزایش عرضه ، با ریزش قیمت در بازار روبرو شده است و همچنان این روند ادامه دارد.

سعید موتمنی اظهار داشت : همزمان با عرضه خودروهای داخلی مدل 96 و افزایش عرضه خودرو توسط برخی از شرکتها ، طی دو هفته اخیر ، قیمت بسیاری از خودروها به خصوص محصولات ایران خودرو  سیر نزولی به خود گرفته و پیش بینی می شود در روزهای آتی به نرخ رسمی کارخانه برسد.

وی تصریح کرد : با افزایش عرضه خودرو به بازار و عدم تغییر تقاضا در بازار ، خوشبختانه قیمت خودروهای داخلی با وجود عرضه مدل 96 ، سیر کاهشی به خود گرفته است.

وی گفت : هر چند عمده تغییرات قیمت خودروها در هفته های اخیر مربوط به محصولات ایران خودرو بود اما همراه با عرضه مدل 96 و افزایش عرضه خودرو به بازار خوشبختانه شاهد کاهش قیمت اغلب خودروها این شرکت در بازار هستیم.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران گفت : تا پیش از عرضه مدل های جدید ، قیمت پژو 405 GLX مدل 95 ، 31 میلیون 300 هزار تومان بود که با عرضه مدل 96 این خودرو قیمت آن به 30 میلیون و 400 هزار تومان در بازار رسید و طی یکی دو روز گذشته با ادامه ریزش قیمت به 29 میلیون و 600 هزار تومان در بازار رسیده است.

موتمنی تصریح کرد : همچنین قیمت سمند LX که حدود 32 میلیون و 700 تومان در هفته گذشته بود در جریان افت قیمت به 31 میلیون و 300 میلیون و و سمند EF7 نیز به 31 میلیون و 200 هزار تومان رسیده است.

وی با اشاره به افت قیمت اغلب خودروها در بازار گفت : هم اکنون قیمت پژو 206 تیپ 5 به 37 میلیون و 800 هزار تومان و خودرو دنا نیز از 45 میلیون و 200 به 44 میلیون و 300 هزار تومان و 206 تیپ2 نیز به 32 میلیون و 800 هزار تومان در بازار رسیده است.

گزارش خودرو

وی افزود : در شرایطی که پژو 206 V8 مدل 95 تا دو هفته گذشته 39 میلیون و 500 هزار تومان در بازار معامله می گردید با عرضه مدل 96 این خودرو در بازار 38 میلیون و 800 هزار تومان رسید و حال با کاهش 200 هزار تومانی با قیمت 38 میلیون و 600 در بازار معامله می شود.

به گفته وی تندر E2  اتومات با کاهش 300 هزار تومانی هم اکنون با قیمت 48 میلیون و 200 در بازار خرید و فروش می شود و مدل دستی آن نیز به 39 و نیم میلیون تومان در بازار رسیده است.

وی بیشترین ریزش قیمت را حدود یک و نیم میلیون و مربوط به خودرو پژو 405 اعلام کرد و گفت : در صورت ادامه افزایش عرضه خودرو توسط شرکتها و حفظ تعادل در بازار ، سیر کاهشی قیمت خودرو در بازار ادامه خواهد یافت .

وی گفت : در محصولات ایران خودرو همچنان رنو کپچر اختلاف قیمت خود را در بازار را حفظ نموده و با قیمت 122 میلیون تومان در بازار معامله می شود.

وی در خصوص قیمت محصولات سایپا در بازار گفت : قیمت محصولات سایپا نیز در بازار کمی کاهش قیمت داشته است اما این کاهش قبل توجه نبوده است.

وی همچنین بازار قیمت خودروهای وارداتی را ثابت اعلام کرد و گفت : در یک هفته گذشته تغییری در بازار وارداتی ها صورت نگرفته است اما با توجه به توقف ثبت سفارش برخی از خودروها ، این مساله در دراز مدت در بازار وارداتی ها نیز تاثیر خواهد گذاشت.

شرایط جدید پیش فروش هیوندای i10 اعلام شد+جدول

آغاز شرایط جدید پیش فروش محصولات پارس خودرو +جدول

شرایط جدید پیش فروش هیوندای i20

افزایش تقاضا عامل اختلاف قیمت محصولات ایران خودرو

با بودجه 10 میلیون تومانی هم می توانید رنو سیمبل بخرید- شرایط فروش (دی 95)

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!