سهام رنو سهم کدام خودروساز می شود؟

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) در حالی باید طبق اساسنامه این سازمان، سهام خود در تفاهم‌نامه با رنو را واگذار کند که هنوز مشخص نیست سهام مربوطه در اختیار رنو قرار می‌گیرد یا خودروسازان داخلی.

مطابق با تفاهم‌نامه ایدرو و رنو(که قرار است تا پایان سال به قرارداد تبدیل شود)، این سازمان سهمی 49 درصدی داشته و رنویی‌ها نیز 51 درصد از سهام مربوطه را در اختیار دارند. طبق این تفاهمنامه، ایدرو و رنو در قالب جوینت‌ونچر با یکدیگر مشارکت خواهند داشت، مشارکتی که از آن به‌عنوان حضور مستقل این خودروساز فرانسوی در ایران یاد می‌شود.

این در حالی است که ایدرو طبق اساسنامه این سازمان باید پس از 3 سال، سهام خود را واگذار کند و در این شرایط، به‌نظر می‌رسد رنو و دو خودروساز بزرگ کشور کاندیداهای اصلی برای در اختیار گرفتن سهام موردنظر هستند.

به اعتقاد کارشناسان، اگر رنو سهام ایدرو را در اختیار بگیرد، این موضوع، حضور مستقل این شرکت در ایران و رقابت با خودروسازان داخلی را تقویت خواهد کرد.
با این حال، در صورت واگذاری سهام موردنظر به خودروسازان داخلی، فعالیت مستقل رنو در بازار کشور زیر سوال خواهد رفت و نمی‌توان انتظار رقابتی نزدیک میان آنها (رنو و خودروسازان بزرگ داخلی) را داشت.

منبع: دنیای اقتصاد

رتبه دهم ایران میان کشورهای مونتاژ کننده رنو

اولین خودرو مشترک رنو و ایدرو در سال جاری میلادی تولید می شود

حضور رنو کلیو در جمع هاچ‌بک‌های بازار ایران

امضاء 3 قرارداد بین بنز و ایران خودرو

قرارداد ماموت با فولکس واگن نهایی شد

 

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!