افزایش ساعت طرح ترافیک در پنجشنبه ها (تا آخر سال 95)

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری، از افزایش ساعت طرح ترافیک روزهای پنج شنبه تا پایان سال خبر داد و گفت: ساعت طرح ترافیک در روزهای پنج شنبه مانند روزهای عادی خواهد بود.

همچنین مازیار حسینی معاون شهردار تهران نیز در جمع بندی تدابیر و تصمیمات این جلسه با اشاره به این که سد معبر تحت هر شرایطی ممنوع است و روز بازارهای موقت مجاز در مناطق باید اطلاع رسانی شوند، اظهار کرد: در همه معابر به ویژه معابر با تردد بالا، باید صد در صد قانون اِعمال و انضباط ترافیکی اجرا شود.

افزایش ساعت کار ایستگاه های منتخب مترو و بی آرتی

وی با بیان اینکه نقاط مهم و ویژه شهر باید مشخص شده و مرکز اصلی و مراکز محلی کنترل ترافیک به صورت هوشمند تا آخرین دقیقه ای که تراکم ترافیک در معابر وجود دارد، فعال باشند، تصریح کرد: ساعات کار ایستگاه ها و خطوط مترو و بی آر تی و خطوط اصلی و منتخب اتوبوسرانی تا ساعات ۲۴ افزایش خواهند یافت، ضمن این که خطوط شبانه بی آر تی همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

حسینی با تأکید بر اینکه تا آخر سال، ساعت طرح ترافیک در روزهای پنج شنبه مانند روزهای عادی خواهند بود و البته تا پایان سال طرح ترافیک روزانه در پنج شنبه ها به فروش نخواهد رسید، اضافه کرد: اتوبوسرانی و تاکسیرانی، مشترکاً باید تدابیر این جلسه را عملیاتی کنند و به صورت ویژه در نقاط شلوغ گلوگاهی، نیروهای میدانی این دو بخش در نقاط شلوغی مانند میدان قُدس مستقر شده و نسبت به انضباط بخشی فعالیت اتوبوس ها و تاکسی ها اقدام کنند.

تأکید معاون شهردار تهران بر حضور میدانی مدیران ترافیک

معاون شهردار تهران با اشاره به این که از معاون شهردار تهران گرفته تا مدیران و مسئولان اتوبوسرانی و تاکسیرانی و معاونان و کارشناسان ترافیک مناطق، این روزها باید در کف خیابان حضور داشته باشند، اظهار کرد: مسئولان ترافیکی باید به صورت میدانی به حل و فصل مسائل و مشکلات ترافیکی بپردازد.

حسینی با بیان اینکه احترام به قانون را اول باید از خودمان شروع کنیم و بعد از مردم انتظار داشته باشیم به قوانین و مقررات احترام بگذارند، تصریح کرد: پذیرفته نیست اتوبوس ها خارج از ایستگاه ایستاده و تاکسی ها در حریم تقاطع ها بایستند و در این صورت، می توانیم از رانندگان خودروهای شخصی توقع داشته باشیم که در محل های غیر مجاز توقف نکنند.

وی با تأکید بر اینکه همچون هر سال، هر چه به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم، ترافیک افزایش می یآبد و مردم این موضوع را می دانند، اضافه کرد: همه باید پایِ کار باشیم و با اِعمال قانون و نظارت دقیق، نظم و انضباط را به صورت ویژه برقرار کنیم و به این منظور، از همکاری رسانه های جمعی جهت جلب همراهی مردم استفاده نماییم تا روزهای منظم تری رقم بخورد.

سردار مهماندار: برخی فکر می کنند جمعه ها رعایت قانون تعطیل است

معاون شهردار تهران با اعلام اینکه در مدیریت بحران، اصلی وجود دارد که به موجب آن، آنجایی که کمبود داریم منجر به بحران نمی شود، بلکه جایی که از قبل برای آن فکر نکرده ایم به بحران می انجامد، خاطرنشان کرد: به منظور انضباط بخشی در شهر و ایجاد نظم ترافیکی، مجموعه ای از اقدامات منطقه ای و سیاست های فَرا منطقه ای پیش بینی شده که با کمک   شهرداری های مناطق و مشارکت پلیس از جمله همکاری پلیس راهور به اجرا در می آید.

در ادامه این جلسه، رئیس پلیس راهور پایتخت، دستفروشی و اِشغال سطح معابر از سوی دستفروشان را از جمله مشکلات ترافیکی ایام پایان سال عنوان کرد و گفت: برخی از مردم فکر می کنند چون روز جمعه تعطیل است، احترام به قانون و رعایت قوانین و مقررات هم در این روز تعطیل است اما واقعیت این است که اینگونه نیست.

سردار محمدرضا مهماندار با تأکید بر اینکه مردم افزایش ترافیک آخر سال را پذیرفته اند اما ما مسؤلین باید دور هم بنشینیم و برنامه ریزی دقیق داشته باشیم و سپس با قدرت وارد عمل شویم و اجازه قانون شکنی به متخلفان را ندهیم، اعلام کرد: بحث پنج شنبه و جمعه آخر سال و روان سازی ترافیک به منظور حضور شهروندان در بهشت زهرا(س) در این ایام از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید مورد توجه قرار گیرد.

برخورد با وانت بارهای دستفروش با حکم دادستانی

شهریار افندی زاده قائم مقام معاونت حمل  و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز با اعلام اینکه طرح های ترافیکی باید به گونه ای برنامه ریزی و اجرا شوند که تا جای ممکن مردم را محدود نکرده و باعث زحمت شهروندان نشوند، تاکید کرد: باید از دریچه نگاه مردم عادی به مسائل شهر از جمله ترافیک نگاه کنیم و در تصمیم گیری ها خودمان را جای مردم بگذاریم.

همچنین مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در این جلسه با اشاره به اینکه این روزها بسیاری از افراد از شهرهای دور و نزدیک در تهران به مسافربری و دستفروشی مشغول هستند، اظهار کرد: دستفروشی تحت هر عنوان در شهر و معابر شهری ممنوع است و برای برخورد با وانت بارهای دستفروشی که سرشبکه های آنها شناسایی شده اند، حکم دادستانی گرفته ایم.

اصغر عطایی با بیان اینکه در ایام آخر سال، ۴۸ مرکز مهم خرید در تهران شناسایی شده که تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا در این روزها، شاهد دستفروشی در معابر مجاور این مراکز نباشیم، تصریح کرد: به موازات این موضوع، ۵۰ روزبازار موقت در نقاط مختلف شهر پیش بینی شده تا به صورت مجاز، علاوه بر بازارچه های بهاره خدمات رسانی نمایند.

در این جلسه که با حضور شهروندان مناطق ۱۱، ۱۲، ۱۶، ۱۹ و ۲۰ برگزار شد، شهروندان هر یک از مناطق موضوعات مربوط به منطقه خود را مطرح نمودند و مقرر شد با هماهنگی مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران از جمله این ۵ منطقه، در جهت به حداقل رساندن مسائل و مشکلات ترافیکی پایتخت در ایام آخر سال اقدامات لازم به عمل آید.

فروش مجدد آرم طرح ترافیک با 3 نرخ متفاوت

کدام تخلفات خودروتان را مهمان جرثقیل پلیس می کند؟

آشنایی با جزییات دوربین های کنترل ترافیکی پایتخت

راه حل رفع توقیف خودرو و استعلام مشخصات آن

برخورد پلیس با تغییرات نامتعارف در خودروها

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!