مرسدس بنز یک میلیون از خودروهایش را فرا می‌خواند!

مرسدس بنز قصد دارد حدود یک میلیون دستگاه از خودروهای خود در سراسر جهان را به دلیل وجود نقص در سیستم استارت جمع‌آوری کند.

مرسدس بنز حدود یک میلیون دستگاه از خودروهای خود در تمامی مدل‌ها را پس از دریافت گزارش‌های متعدد مبنی بر آتش‌سوزی موتور آن به خاطر وجود یک فیوز معیوب، فراخوان می‌کند.

طبق گزارش منتشرشده در مجله‌ی Automotive News، شرکت مادر مرسدس، دایملر، پس از دریافت ۵۱ گزارش مربوط به آتش‌سوزی خودروها، اقدام به اعلام فراخوان کرده است.

برخی از مدل‌های حاضر در این فراخوان شامل مرسدس بنز C-Class ،E-Class ،CLA ،GLA و GLC تولیدی در سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ می‌شوند.

تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

طبق اعلام این برند آلمانی، مدل‌های فراخوان شده دارای یک محدودکننده‌ی جریان معیوب هستند که در صورت نیاز به استارت زدن چندباره خودرو، می‌تواند درجه حرارت استارت را بالا ببرد. اگر چنین شرایطی به وجود آید، گرمای بیش‌ از حد باعث ذوب شدن قطعات مجاور و شروع آتش‌سوزی می‌شود.

به گزارش Automotive News، از یک میلیون خودروی معیوب، ۳۰۷ هزار و ۶۲۹ دستگاه در آمریکا قرار دارند؛ درحالی‌که فراخوان برای مدل‌های خارج از این کشور هنوز اعلام نشده است. طبق این گزارش، ۳۰ مورد از آتش‌سوزی‌های رخ‌داده در بازار آمریکا به تأیید رسیده‌اند.

مرسدس بنز اعلام کرده است که به‌منظور حل این مشکل، از فیوزهای جدید استفاده خواهد کرد و در خط تولید نیز همین رویه را در پیش خواهد گرفت.

نگاهی به وضعیت مرسدس بنز CLA45 AMG در ایران

سود پورشه از فروش هر خودرو

گذشته آمریکایی یا غرور آلمانی؟!

مروری بر تاریخچه مرسدس بنز خودران

شمارش معکوس برای امضاء قرارداد ایران خودرو دیزل و مرسدس بنز

امضاء 3 قرارداد بین بنز و ایران خودرو

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!