پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آمبولانس-اورژانس تهران

۱۱۰ آمبولانس مستقر در بوستان‌های تهران

سرپرست اورژانس کشور از استقرار ۱۱۰ آمبولانس و ۲۵ موتورلانس در بوستان های تهران در روز ۱۳ فروردین خبر داد. به نقل از باشگاه خبرنگاران، پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور با تاکید بر اهمیت رعایت نکات ایمنی ویژه روزهای پایانی تعطیلات نوروزی توسط مردم و مسافران، اظهار کرد: تعطیلات پایانی نوروزی به طور کامل توسط […]

میلاد میرعابدینی
شنبه - ۱۲ فروردین ۱۳۹۶

سرپرست اورژانس کشور از استقرار ۱۱۰ آمبولانس و ۲۵ موتورلانس در بوستان های تهران در روز ۱۳ فروردین خبر داد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران، پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور با تاکید بر اهمیت رعایت نکات ایمنی ویژه روزهای پایانی تعطیلات نوروزی توسط مردم و مسافران، اظهار کرد: تعطیلات پایانی نوروزی به طور کامل توسط اورژانس پوشش داده می شود.

وی با بیان اینکه مرکز اورژانس تهران برای تعطیلات پایانی نوروز و روز 13 بدر، روز طبیعت تمهیدات ویژه ای اندیشیده است، افزود: 135 پایگاه درون شهری اورژانس و 21 پایگاه جاده ای در تهران برای تعطیلات پایانی نوروز در حالت آماده باش هستند.

سرپرست اورژانس کشور بیان کرد: همچنین مرکز ارتباطات اورژانس و سامانه 115 برای دریافت تماس های مردمی در آمادگی کامل قرار دارد.

وی تصریح کرد: پایگاه اورژانس هوایی با شعاع عملیاتی 150 کیلومتر مربع  برای انجام ماموریت در حالت آماده باش است.

کولیوند گفت: 110 دستگاه آمبولانس و 25 دستگاه متورلانس در بوستانها و اماکن تفریحی به منظور ارائه خدمات به مردم در روز طبیعت در شهر تهران در حالت آماده باش هستند.

وی با اشاره به آمادگی ایستگاه های سلامت در محورهای ورودی و خروجی شهر تهران برای ارائه خدمات به مسافران در مسیرهای رفت و برگشت به تهران، تاکید کرد: هماهنگی با ستاد هدایت بیماران دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی در شهر تهران برای پذیرش بیماران نیز انجام شده است.

سرپرست اورژانس کشور به آمادگی اتوبوس آمبولانس های اورژانس به تعداد هفت دستگاه برای ارائه خدمات در شهر تهران اشاره و تصریح کرد: از مردم می‌خواهیم که در روزهای پایانی تعطیلات نیز نکات ایمنی را رعایت کنند و از مصرف لبنیات غیربهداشتی و غیرپاستوریزه خودداری کنند.

وی افزود: شیر دام باید 3 تا 5 دقیقه جوشیده شود تا عاری از میکروب شود و زمان کافی برای شستشوی صحیح دست حداقل 20ثانیه باشد که معادل زمان فرستادن 5 صلوات است.

کولیوند تاکید کرد: کودکان در برابر اسهال و آنفلوانزا بسیار آسیب پذیر تر هستند و توجه کنید که در هنگام بیماری سالمندان برای مراجعه به پزشک تاخیر نکنیم، همچنین بیماران دیالیزی و پیوندی، بیماران دیابتی در برابر آنفلوانزا آسیب پذیرتر از سایر افراد هستند لذا حتما واکسن سالانه آنفلوانزای خود را تزریق کنند.

وی بیان کرد: بیمار مبتلا به سل اگر دو هفته درمان مناسب شود، دیگر انتقال دهنده بیماری سل نخواهد بود.

سرپرست اورژانس کشور گفت: زنان باردار مبتلا به علائم تنفسی مانند سرفه از مصرف دارو بدون تجویز پزشک خودداری کنند و لازم است که مردم توصیه های بهداشتی را جدی بگیرید و در هنگام سفر ترجیحا از میوه های دارای پوست استفاده کنند.

کولیوند تاکید کرد: امیدواریم که مردم و مسافران نوروزی در هر جای کشور که حضور دارند با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی تعطیلات خوبی را پشت سر بگذارند.

امداد هوایی اورژانس توسعه پیدا می کند

آژیر آمبولانس ها چه زمانی به صدا در می‌آید؟

تامین 800 دستگاه آمبولانس توسط ایران خودرو دیزل

تحویل صد دستگاه آمبولانس بنز به وزارت بهداشت

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی