برنامه‌های ایران خودرو برای تحقق اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اولویت های کاری این خودروساز و برنامه های آن برای تحقق اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال را تشریح کرد.

به نقل از ایکوپرس، مهندس هاشم یکه زارع گفت: همانگونه مقام معظم رهبری در پیام نوروزی اشاره فرمودند مجموعه اقتصاد مقاومتی را باید به نقاط مهم تقسیم کرد و برای تحقق آن، در زمان مناسب روی این نقاط مهم و کلیدی تمرکز کرد.

مهندس یکه زارع با بیان اینکه گروه صنعتی ایران خودرو طلایه دار دو مقوله «تولید» و «اشتغال» به عنوان دو نقطه کلیدی مورد توجه مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقامتی است، افزود: ایران خودرو بزرگترین بنگاه تولیدی کشور است و علاوه بر نقش غیرقابل انکار در مباحث اقتصادی و صنعتی، همواره رتبه های برتر شرکت های گروه اشتغالزائی در ارزیابی شرکت های برتر ایران را در اختیار داشته است.
وی به ایجاد اشتغال غیرمستقیم در صنعت خودرو نیز اشاره کرد و افزود: علاوه بر 60هزار اشتغال مستقیم در گروه صنعتی ایران خودرو، دستکم حدود دو میلیون نفر نیز به صورت غیرمستقیم در حوزه های پایین دستی فعالیت می کنند. علاوه بر این، صنعت خودرو کشور محصولات 60رشته صنعتی را در خطوط تولید خود استفاده می کنند که اشتغال در این صنایع نیز به پویایی خودروسازی کشور وابسته است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: مرور این نکات، بیش از پیش نقش و اهمیت غیرقابل انکار ایران خودرو در تحقق اقتصاد مقاومتی را نشان می دهد و از سوی دیگر وظیفه ای سخت و حساس را برای این گروه صنعتی تکلیف می کند.

مهندس یکه زارع گفت: افزایش صادرات که منتهی به ارزآوری می شود، افزایش سهم تولید داخل در محصولات که منجر به خروج ارز از کشور می شود و آغاز تولید و عرضه محصولات جدید که باعث اشتغالزائی در ایران خودرو می شود از جمله اقداماتی است که در سال های اخیر در گروه صنعتی ایران خودرو کلید خورده اما در سال96 با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد: گروه صنعتی ایران خودرو در سال ١٣٩٦ اهتمام خود را به کار خواهد بست تا در جهت تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نقش مؤثر و شایسته ای را ایفا کند.

مهندس یکه زارع با بیان اینکه گروه صنعتی ایران خودرو تلاش می کند برنامه هایی مدون را برای تبدیل کردن ایران به قطب صنعتی طراحی و تولید خودرو به اجرا درآورد، افزود: ما نیز اعتقاد داریم که تکیه بر تولید داخلی و توجه به مصنوعات وطنی از الزامات دستیابی به اقتصاد مقاومتی و تحقق آن است، ضمن اینکه بر خود به عنوان عضوی از خانواده بزرگ تولیدگران کشور فرض می دانیم تا ضمن توجه به نیازهای کشور تمام تلاش خود را برای به روز آوری فناوری صنعتی و همچنین تولید با کیفیت به کار بندیم.

عرضه ۱۸۰۰ دستگاه رنو کپچر در سال ۹۵

کاهش میانگین زمان تعمیرات امدادی ایران خودرو

با رنو کپچر بیشتر آشنا شوید + تست اختصاصی

اتفاق‌های خوب در کلاس هاچ‌بک‌های جمع و جور

پژو 2008 در چهار رنگ تولید می شود.

جشنواره خدمات نوروزي ايران خودرو آغاز شد

چهره متفاوت بازار خودرو در سال ۹۶

پژو 2008 روی خط تولید رفت

شمارش معکوس برای امضاء قرارداد ایران خودرو دیزل و مرسدس بنز

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!