نقش ۴۰ درصدی موتورسیکلت ها در تصادفات شهری

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: موتورسیکلت ها در ۴۰ درصد تصادفات درون شهری نقش دارند به گونه ای که در سال ۹۵ این وسیله نقلیه در حدود ۵۸ هزار فقره از تصادفات حضور داشتند.

به نقل از ایرنا ، سرهنگ نادر رحمانی افزود: با بررسی آمار شش ماه اول سال 95، مشخص شد سواری ها ٥٤ درصد تصادفات درون شهری را رقم زده اند و موتور سیکلت ها با سهم ٣٨ درصدی در رتبه دوم هستند.

وی اضافه کرد: در سال ٩٥، موتورسیکلت ها، با حضور در نزدیک به ٥٨٨ هزار فقره تصادف، کامیون ها با حضور در 30 هزار فقره و مسافربری های عمومی با حضور در نزدیک به یک هزار و 600فقره، مابقی تصادفات درون شهری را شامل می شدند.

رحمانی اضافه کرد: بیش از ٨٦ هزار فقره تصادف برای سواری ها در طول سال ٩٥٥ در داخل شهرهای کشور اتفاق افتاده که در مجموع، نزدیک به ٥٥ درصد حوادث را تشکیل داده است.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: طی سال گذشته، در هشت هزار و ٨٧١ فقره درون شهری ، وانت ها حضور داشته اند که نزدیک به ٥ درصد کل تصادفات داخل شهر را شامل می شود.

رحمانی فضلی افزود: به این ترتیب طبق آمار سال ٩٥، موتورسیکلت ها ٣٧ درصد تصادفات،کامیون ها ٢ درصد و مسافربری های عمومی یک درصد تصادفات درون شهری را رقم زده اند.

بنابر گفته مقامات پلیس راهنمایی و رانندگی 3.5 میلیون دستگاه موتورسیکلت و 3.22 میلیون خودرو شماره گذاری شده در تهران وجود دارد.

موتورسیکلت سالهاست که به عنوان متهم ردیف اول تصادفات منجر به فوت در تهران شناخته شده است.بطور متوسط روزانه سه نفر در تهران در اثر تصادف کشته می شوند.

براساس آمار سازمان پزشکی قانونی، در پنج ماه سال 95 نسبت به مدت مشابه سال گذشته(13944) هفت هزار و 83 تن در اثر تصافات جان باختند که این رقم 7/2 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

جریمه و توقیف موتورسیکلت هایی که در پیاده روها تردد می کنند

بررسی موتور سیکلت آپاچی در بازار ایران

عدم ترخیص موتورسیکلت‌های فاقد بیمه نامه شخص ثالث

شرایط و مدارک مورد نیاز برای شماره گذاری موتورسیکلت ها

طرح بیمه شخص ثالث برای موتورسواران

برخورد پلیس با بارگیری نامتعارف موتورسیکلت ها

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!