تصادف 2 قطار مترو تهران در ایستگاه طرشت + عکس

تصادف 2 قطار مترو تهران در ایستگاه طرشت به سمت فرهنگسرا (خط 2) ساعت 6:10 دقیقه تهران صورت گرفت و 48 زن و مرد به خاطر ترکیدن شیشه قطار ها مجروح شدند.

به گزارش «تابناک»، این حادثه در حالی رخ داد که قطار مسیر طرشت به سمت فرهنگسرا در ایستگاه توقف کرده بود و هنوز در های قطار باز نشده بود که قطار دیگری از پشت و با سرعت به این قطار کوبید.
به گزارش رکنا، لحظاتی پس از حادثه آتش نشانان ایستگاه 77 در محل حاضر شدند و با توجه به اینکه قطار دوم در داخل تونل گیر کرده بود توانستند در تنها واگنی که از این قطار به ایستگاه رسیده بود را باز کرده و مسافران و مجرحان را خارج کنند.در همان لحظات نخست گروه اورژانس حاضر در ایستگاه به خاطر تعداد زیاد مجروحان درخواست انتقال اتوبوس آمبولانس کردند و تعداد 20 تا 30 مجروح که به خاطر جراحات و صدمه دیدن زیاد امکان خارج شدن از ایستگاه را نداشتند در همانجا تحت مداوا قرار گرفتند. با توجه به این حادثه تردد قطارها در خط دو متروی تهران تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.
تصادف قطار مترو در ایستگاه طرشت-2

درمان سرپایی 10 تا 15 مصدوم حادثه

در پی این حادثه، اسماعیل فراهانی، معاون عملیات اورژانس تهران به میزان گفت: ساعت 18:18 از طریق تماس مسئولان مترو با اورژانس در جریان برخورد دو قطار مترو در ایستگاه طرشت با یکدیگر قرار گرفتیم. بلافاصله تیم های امدادی اورژانس به محل حادثه اعزام شدند.
وی ادامه داد: دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و پنج دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند تا نسبت به امداد رسانی به مجروحان احتمالی اقدام کنند.
فراهانی با تاکید بر اینکه امدادرسانی ادامه دارد، گفت: تاکنون بین 10 تا 15 مجروح به صورت سرپایی مداوا شدند.
تصادف قطار مترو در ایستگاه طرشت-4
 افزایش مصدومان تصادف دو‌ قطار در متروی طرشتاورژانس تهران اعلام کرد: در ایستگاه طرشت قطار مترو از غرب به شرق با قطار متوقف شده برخورد کرد؛ درحال حاضر ۲۵ مصدوم شناسایی و خارج شده است.دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۳۰دستگاه آمبولانس و۲دستگاه موتورلانس به محل فراخوان شدند مصدوم بدحال ندارند .تاکنون مورد فوتی اعلام نشده است. تعدادی از مصدومین برای ادامه درمان و بعد از انجام اقدامات اولیه در حال اعزام به بیمارستانهای رسول اکرم، شریعتی و امام خمینی هستند.

۷ نفر از مصدومین برخورد دو قطار در ایستگاه طرشت به بیمارستان حضرت رسول و دو نفر به بیمارستان امام خمینی منتقل شدند.

رییس اورژانس تهران اعلام کرد: حال عمومی مصدومان سانحه ایستگاه طرشت مناسب است و خوشبختانه مصدوم بدحال نداریم.

 تصادف قطار مترو در ایستگاه طرشت-3

جزئیات برخورد ۲ قطار مترو در ایستگاه طرشت از زبان آتشنشانی

سخنگوی آتش‌نشانی تهران گفت: یک دستگاه قطار مترو در ایستگاه متوقف و مشغول مسافرگیری بوده که قطار دوم از راه رسیده و در حالی که سرعت کمی داشته از به عقب قطار اول برخورد کرده بود، که بر اثر این حادثه شیشه چند واگن هر دو قطار شکسته بود.

وی افزود: آتَش‌نشانان چندین نفر که در این حادثه از ناحیه سر و صورت دچار جراحت و چند نفر دیگر که دچار شوک زدگی و ترس شده بودند را با احتیاط از داخل قطارها خارج کرده و به عوامل اورژانس تحویل دادند.

تا دقایق دیگر روند حرکت قطارها به روال عادی بازخواهد گشت.

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!