پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

هوندا آکورد-گمرک

ثبت سفارش خودروهای غیرآمریکایی مونتاژ آمریکا همچنان غیرفعال

در حالی پلیس راهور ناجا شماره‌گذاری خودروهای غیرآمریکایی تولید شده در آمریکا را از سرگرفته که ثبت‌سفارش این خودروها همچنان غیرفعال است. به نقل از دنیای اقتصاد،روز پیش پس از توقف هشت ماهه شماره‌گذاری خودروهای غیرآمریکایی تولید شده در این کشور، پلیس راهور بار دیگر شماره‌گذاری این خودروها را از سر گرفت این موضوع در حالی […]

میلاد میرعابدینی
دوشنبه - ۲۲ خرداد ۱۳۹۶

در حالی پلیس راهور ناجا شماره‌گذاری خودروهای غیرآمریکایی تولید شده در آمریکا را از سرگرفته که ثبت‌سفارش این خودروها همچنان غیرفعال است.

به نقل از دنیای اقتصاد،روز پیش پس از توقف هشت ماهه شماره‌گذاری خودروهای غیرآمریکایی تولید شده در این کشور، پلیس راهور بار دیگر شماره‌گذاری این خودروها را از سر گرفت این موضوع در حالی است که این اقدام راهور بدون هماهنگی با وزارت صنعت صورت گرفته بود. با وجود آنکه وزارت صنعت مخالف توقف شماره‌گذاری خودروهای غیرآمریکایی تولید شده در این کشور بود، اما به‌دلیل طولانی شدن صف خریداران این خودروها در اوایل دی‌ماه سال گذشته ثبت‌سفارش این خودروها توسط وزارت صنعت نیز متوقف شد تا پس از حل و فصل موضوع بار دیگر فرآیند ثبت‌سفارش این خودروها ازسر گرفته شود.

حال در شرایطی که خبر شماره‌گذاری دوباره این خودروها منتشر شده است، اما به‌نظر می‌رسد که آزاد شدن این خودروها تنها مشمول خودروهایی شده که در گذشته ثبت‌سفارش و وارد کشور شده بودند؛ به‌طوری‌که وزارت صنعت، معدن و تجارت اسامی این خودروها را در لیست خودروهای مجاز برای ورود به کشور که همواره در سایت «ثبتارش» منتشر و به‌روزسانی می‌شود، قرار نداده است.

در این بین، با نگاهی به آخرین لیست خودروهای مجاز برای ورود به کشور، ثبت‌سفارش ب ام و X4 و X3، تویوتا کمری و کرولا، هوندا CRV که خودروهایی اروپایی و آسیایی هستند، اما در آمریکا مونتاژ می‌شوند همچنان در لیست خودروهای مجاز در سایت ثبت‌سفارش قرار ندارند.

واردات خودرو غیر استاندارد توسط شرکت‌های فاقد نمایندگی

آغاز شماره گذاری خودروهای غیرآمریکایی مونتاژ آمریکا

رنو شگفتی‌ساز عرصه واردات خودرو

مراقب نیش شرکت های متفرقه واردات خودرو باشید

جلوگیری از تضییع حق واردکنندگان خودرو های مونتاژ آمریکا با برند دیگر کشورها

خودروهای وارداتی مجاز برای ثبت سفارش + جدول

 

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی