نگاهی به تازه واردهای بازار خودرو

نمایندگی های رسمی و بی واسطه برندهای مطرح خودرویی در ایران با ثبت سفارش خودروهای روز دنیا، در تلاش برای هرچه متنوع تر کردن بازار خودرو کشور هستند. به طور مثال ایرتویا تویوتا  CH-R و لکسوس RX200T ، نگین خودرو رنو اسپیس و معین موتور محصول جدید سئات یعنی تولدو را ثبت سفارش کرده است.

در یکی، دو ماه اخیر مدل‌های متنوعی از خودروها به سایت ثبت‌سفارش وزارت صنعت، معدت و تجارت جهت واردات راه یافته‌اند. هرچند این سایت هم‌چنان رونق سال‌های قبل را ندارد اما با ثبت خودروهای جدید به این سایت نوید تنوع و قدرت انتخاب آسان‌تر و دقیق‌تری را به مخاطبان می دهد. چرا‌که سال گذشته باتوجه به محدودیت‌های اعمال‌شده از سوی وزارت صنعت، همچون شرط اخذ نمایندگی مستقیم از کشور مادر برای واردات که البته تمام و کمال هم به اجرا نرسید، این سایت دستخوش تغییرات فراوانی شد و مدل‌های بسیاری از آن خارج شدند.

حال امروز شاهد هستیم برخی نمایندگان رسمی و اصلی توانسته‌اند چهره سایت مذکور را زیباتر و پررنگ‌تر کنند. از‌جمله تویوتا CH-R و لکسوس RX200T ، مدل اسپیس از برند رنو، مدل تولدو از برند تازه‌وارد سئات که همگی نمایندگان اصلی و بی‌واسطه برند خود در کشورمان هستند. محصولات دیگری نظیر HR-V از برند هوندا و مدل‌هایی از ب‌ام‌و مانند ۵۳۰ و ۳۳۰ که اخیرا به سایت وارد شده‌اند نیز تلاشی از نمایندگان واسطه‌ای شرکت‌های گلرنگ فامیلی‌موتور و پرشیاخودرو جهت افزایش تنوع سبد محصولات خود بوده است.

شرکت ایرتویا با معرفی و افزودن مدل جدید RX200T به سایت و در ادامه ثبت‌نام این مدل، به نوعی باتوجه به حذف رقیب دیرینه خود از برند ب‌ام‌و یعنی x3 که به دلیل تولید در آمریکا دیگر شانسی برای ورود به ایران نداشته، می‌تواند حضور قدرتمندی در بازار داشته باشد.

مدل تولدو از برند سئات نیز اخیرا به این لیست اضافه شده است که در کلاس سدان‌های خانوادگی کوچک حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. شرکت معین‌موتور نمایندگی اصلی برند سئات قوی‌ترین موتور این مدل را با حجم ۱۶۰۰ سی‌سی برای عرضه در بازار ایران انتخاب کرده است. مدل CH-R از برند تویوتا با موتور ۱۲۰۰ توربو در 2 نسخه تک‌دیفرانسیل و دودیفرانسیل و موتور ۱۸۰۰ هیبرید نیز به بازار عرضه می شود که تنوع مناسبی در کلاس کراس‌اوورهای کوچک به ارمغان می آورد. هوندا HR-V تازه وارد نیز با موتور ۱۵۰۰ سی‌سی در کنار رقیب ژاپنی خود تویوتا CH-R قرار خواهد گرفت و می‌تواند سهمی از بازار را در این کلاس متوجه خود کند.

رنو اسپیس که در گذشته در اتاق ون تولید می‌شد، با یک تغییر بزرگ از سال ۲۰۱۵ کمی به کراس‌اوورهای متوسط نزدیک شده که با موتور ۱۶۱۸ سی‌سی خود و قدرت ۲۰۰ اسب‌بخاری و شتاب صفر تا ۱۰۰کیلومتر حدود ۸٫۵ ثانیه رقیب قدرتمندی در کلاس خود خواهد بود.

همچنین طی چند روز گذشته، علاوه بر سری 5 جدید دو خودروی دیگر از برند ب‌ام‌و توسط شرکت پرشیاخودرو روی سایت ثبت‌سفارش قرار گرفت. پرطرفدارترین سری این کمپانی در جهان یعنی سری ۳ با دو مدل ۳۲۰ و ۳۳۰ به جدول این سایت افزوده شد. این سری از ب‌ام‌و در سال‌های گذشته با دو مدل ۳۲۰ و ۳۲۸ در ایران با اتاق جدید و از سال ۲۰۱۲ شناخته شده بودند و این بار با فیس‌لیفت اندک انجام شده و کد جدید با نام ۳۲۰ و البته برای موتور قوی‌تر با نام ۳۳۰ به ایران وارد خواهند شد.

ثبت سفارش سئات تولدو به نمایندگی معین موتور باز شد

شمارش معکوس برای تحویل تویوتا C-HR

لکسوس RX پس از چند سال غیبت، با دستی پر به ایران برگشت

هوندا HR-V مهمان تابستانی بازار ایران

ب ام و سری 3 جدید 2 دیفرانسیل در راه ایران

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!