عصر امروز مجوز افزایش قیمت خودروهای داخلی صادر می‌شود

تعیین تکلیف قیمت خودروهای داخلی و موضوع افزایش قیمت‌ها در دستور کار شورای رقابت قرار گرفته و طی جلسه‌ای که عصر امروز برگزار می‌شود، مجوز افزایش قیمت‌ خودروهای داخلی در اختیار شرکت های خودروسازی قرار خواهد گرفت.

به نقل از تسنیم، براساس اعلام شورای رقابت عصر امروز بحث خودرو و تعیین تکلیف قیمت ها در دستور کار شورا قرار گرفته و در نهایت مجوز افزایش قیمت‌ها در اختیار شرکت های خودروسازی قرار خواهد گرفت.

هرچند بنا به اذعان رئیس شورای رقابت امسال نرخ تورم و نرخ بخشی پایین بوده و به همین دلیل اگر افزایشی هم در خودروها باشد آنچنان نخواهد بود، اما شرکت‌های خودروسازی از اوایل امسال بر طبل افزایش قیمت کوبیده و به بهانه های مختلف قیمت محصولات خود را تغییر داده‌اند. برخی از درخواست افزایش 10 تا 15 درصدی‌ها قیمت‌ها توسط خودروسازان آنهم به بهانه افزایش قیمت مواد اولیه صحبت کرده اند اما همچنان شورای رقابت مانع این یحث بوده و مدعی است قیمت ها افزایش چندانی نخواهد داشت.

البته شورای رقابت تأکید کرده که برای کیفیت نامناسب خودروها هم نمرات منفی را در نظر می گیرد و همانند سال گذشته این موضوع را یک عامل اساسی در مجوز افزایش قیمت‌ها می‌داند.

با توجه به این موضوعات باید منتظر ماند و دید امروز کدام شرکت خودروساز بابت کیفیت نامناسب محصولات خود جریمه و در نهایت قیمت خودرو تا چه میزان افزایش خواهد یافت.

مروری بر قیمت خودروهای وارداتی در هفته جاری

آغاز رونق بازار خودرو و افزایش نسبی قیمت‌ها

قیمت فروش محصولات رنو پارس خودرو (تیر 96)

افزایش قیمت خودروها آنچنانی نخواهد بود

کنار کشیدن شورای رقابت از تعیین قیمت خودروها بی معناست

دلیل اختلاف قیمت خودروها در کارخانه و بازار

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!