وصله ناجور مرسدس بنز !/آشنایی با نخستین پیکآب بنز

مرسدس بنز ، لوکس ساز با سابقه و معتبر، علاوه بر ساخت خودروهای سواری و مد روز، همواره به ساخت خودروهای تجاری سنگین نظیر اتوبوس، کامیون و … نیز شهرت داشته است. اما بنز تا کنون وارد بازی وانت بارها و پیکاپ‌ها نشده بود. از چندی قبل زمزمه ساخت پیکآب توسط مرسدس بنز به گوش می‌رسید، تا اینکه خودروساز آلمانی، پس از نمایش تیزرهای گوناگون و مدل‌های مفهومی، پیکاپ‌اش را معرفی کرد.

این اولین پیکآپ- تراک مرسدس بنز به شمار می‌رود و به منزله پلی بین SUV های عظیم بنز و خودروهای فوق‌العاده تجاری این خودروساز صاحب نام است.

 

 

اگر تصور می‌کنید این خودرو شبیه نیسان ناواراست چندان هم اشتباه نیست. چرا که این محصول از پیوند و لینک تجاری مرسدس و نیسان بیرون آمده است. اما مرسدس در حرکتی مناسب تغییراتی را در ظاهر پیک‌آپ کلاس X به وجود آورده است. ظاهر درها، قوس چرخ‌ها و شمار دیگری از تفاوت‌های کوچک، باعث تمایز بین این خودرو و ناوارا خواهند شد.

“تراوش پویائی و تحرک ناب”؛ مرسدس پیک‌آپش را با این کلمات تشریح می‌کند. این خودرو با سه مجموعه ظاهری وارد بازارهای جهان خواهد شد. مدل “پیور”، اسب کاری مرسدس است که ناهنجار به نظر نمی‌رسد. “پراگرسیو” نسخه‌ای دقیق و زیباتر است که با ترکیب رنگ‌های بیشتری ارائه خواهد شد و “پاور” در میان این سه مجموعه، ظاهری تهاجمی‌تر دارد. اذعان کنید که قدرت بیشتر- که در نسخه پاور ارائه شده- به کار صاحبان اسب‌های کاری می‌آید.

مرسدس بنز X کلاس

مرسدس روندی را در پیش گرفته تا پیک‌آپ‌ها به عنوان یک خودرو شخصی مورد استفاده قرار بگیرند. به این ترتیب می‌توان از X کلاس به عنوان یک مدل راحت نام برد. با وجود اینکه این خودرو از شاسیِ بلند بهره می‌برد، سامانه تعلیق عقب چند محوره تقویت شده به هماهنگی بیشتر آن در حرکت آنرود کمک می‌کند.

خودرو به راحتی می‌تواند به آفرود برود. این محصول جدید به صورت استاندارد با قابلیت محرک چرخ‌های عقب ارائه شده و در صورت تمایل مشتریان می‌تواند با قابلیت محرک تمام چرخ و گزینه کنترل‌گر “هیل‌دیسنت” ارائه شود. اپشن “هیل‌دیسنت” به راننده اجازه می‌دهد در زمین‌های سخت و پر فراز و فرود بدون نیاز به فشار پدال، خودرو در حال حرکت خود را کنترل کند.

مرسدس بنز X کلاس

تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

موتور در این خودرو کوچکتر شده است. یک موتور 2.3 لیتری دیزلی با مجموعه 187 اسب‌بخار برای یک نسخه “فور ویل درایو” (4WD ) از این خودرو قابل انتخاب است. در حالیکه در یک مدل X350D یک موتور دیزلی V6 با خروجی 255 اسب‌بخار برای موتورهای “آل ویل درایو” در نظر گرفته شده که با یک جعبه دنده اتوماتیک هماهنگ می‌شوند.

همه نوع فناوری در این خودرو وجود دارد. انتخاب نوع حرکت در حالات مختلف اکو، کامفورت، اسپورت و آفرود صورت می‌گیرد. طیف وسیعی از فناوری‌های نگه‌دارنده بین‌خطوط و ضد‌تصادف در خودرو دیده می‌شود. اپلیکیشن‌های خاص نیز به شما کمک می‌کنند تا سطح سوخت یا جایگاه خودرویتان را از طریق صفحه‌های نمایشگر یا گجت‌های همراهتان پیگیری کنید.

مرسدس بنز X کلاس

فضای داخلی این خودرو از اتومبیل‌های خیابانی و جاده‌ای مرسدس الهام گرفته شده است. هر چند اهرم دنده اتوماتیک آن هنوز به دنیای خودروهای کاری و تجاری تعلق دارد. 

مرسدس تشریح می‌کند که این وسیله کاملا بین‌المللی است و با هدف خدمت به کشاوزان آرژانتینی، کارگران سازه‌ای در استرالیا، خانواده‌های وابسته به کار در برزیل و دیگر خرده‌فروشی‌هایی منحصر به فرد در آفریقای جنوبی ساخته شده است. لوکس‌سواران نیز می‌توانند در ماجراجوئی‌های ورزشی خود در کشورهائی مانند آلمان و نیوزلند از آن استفاده کنند.

مرسدس بنز X کلاس

مشتریان این خودرو قطعا به عنوان یک اسب کاری به آن می‌نگرند، پس حجم و توانائی حمل بار در این پیک‌آپ اهمیت دارد. پیک‌آپ X کلاس توانائی ترابری 1.1 تن بار را دارد.

فروش اروپائی این خودرو از تاریخ نوامبر آغاز می‌شود و قیمت آن در آلمان حدود 37 هزار یورو و در انگلستان حدود 30 هزار پوند برآورد خواهد شد. 

منبع: عصر ایران

421 اسب بخار قدرت برای سریع ترین ولوو تاریخ

مرسدس بنز پرفروش ترین لوکس ساز جهان

سئات با آرونا قد کشید

با نسخه جدید ب ام و X3 بیشتر آشنا شوید

نگاهی به لامبورگینی آونتادور با دستکاری نوویتک

جراحی پلاستیک لکسوس CT200h برای سال 2018

هر آنچه از جگوار XF اسپرت بریک می‌خواهید بدانید

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!