پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

rac-audi-record-road-trip_رکورد گینس آئودی

رکورد گینس برای مصرف سوخت آئودی

آئودی توانست یکی از عجیب ترین رکوردهای صنعت خودروسازی را از آن خود نماید. این کمپانی با همکاری شرکت اروپایی امداد جاده‌ای RAC، سعی کرد تا رکورد جهانی مربوط به بازدید از بیشترین تعداد کشورها با یک مخزن سوخت را به نام خود ثبت نماید. آئودی از یک مدل A6 TDI برای رسیدن به این رکورد چالش‌برانگیز […]

سهیل زنگنه
پنجشنبه - ۲۱ خرداد ۱۳۹۴

آئودی توانست یکی از عجیب ترین رکوردهای صنعت خودروسازی را از آن خود نماید. این کمپانی با همکاری شرکت اروپایی امداد جاده‌ای RAC، سعی کرد تا رکورد جهانی مربوط به بازدید از بیشترین تعداد کشورها با یک مخزن سوخت را به نام خود ثبت نماید. آئودی از یک مدل A6 TDI برای رسیدن به این رکورد چالش‌برانگیز استفاده کرده است. اندرو فرانکل (Andrew Frankel) روزنامه‌نگار اتومبیل و ربکا جکسون (Rebecca Jackson)، راننده مسابقه برای ثبت این رکورد آئودی را همراهی کرد.

rac-audi-record-road-trip-3_رکورد گینس آئودی

مسیر طی شده توسط آئودی بر روی نقشه اروپا

به منظور عملی شدن این رکورد مسیر حرکت با وسواس زیاد، به‌گونه‌ای انتخاب شد که از جاده‌ها و شهرهای شلوغ اجتناب شود و همین‌طور هیچ گذرگاه سخت، خط راه‌آهن یا تقاطع کانالی در آن نباشد. این سفر هیجان‌انگیز از هلند شروع شد و سپس بلژیک، لوکزامبورگ، فرانسه، سوئیس، لیختن اشتاین، اتریش، آلمان، ایتالیا، اسلوونی، کرواسی، بوسنی و صربستان یافت. و در نهایت آئودی A6 TDI توانست این سفر 1865 کیلومتری را با گذر از 14 کشور به پایان برساند. این سفر حدود 28 ساعت طول کشید.

rac-audi-record-road-trip-1_رکورد گینس آئودی

آئودی A6 TDI اولترا مدل ۲۰۱۶

مشخصات آئودی A6 TDI اولترا مدل ۲۰۱۶

آئودی A6 TDI اولترا مدل ۲۰۱۶  از یک موتور ۲ لیتری توروبوشارژر دیزل چهار سیلندر استفاده می‌کند که برای آن قدرتی به‌اندازه ۱۸۷ اسب‌بخار و گشتاور قابل‌احترام ۴۰۰ نیوتن‌متر به همراه دارد. عنوان «اولترا» در این مدل نشان‌دهنده این است که این خودرو در بین سری A6 کمترین آلودگی دی‌اکسید کربن را تولید می‌کند. شاید یکی از دلایل انتخاب A6 برای این سفر، دامنه رانندگی بالای آن باشد. در همین حال، این نوع پیشرانه‌ای است که در بازار آمریکا ارائه نمی‌شود. آئودی A6 TDI حاضر در آمریکا از یک موتور ۳ لیتری توربو-دیزل V-6 استفاده می‌کند که قدرتی به‌اندازه ۲۴۰ اسب‌بخار و گشتاور حداکثری برابر ۵۸۰ نیوتن‌متر دارد و در هر ۱۰۰ کیلومتر جاده، ۶/۱۹ لیتر سوخت مصرف می‌کند.

برچسب‌ها : آئودیمصرف سوخت

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی