مالیات برای رانندگان اسنپ و تپسی

رانندگان اسنپ و تپسی در زمان فروش خودرو متوجه مالیات کار با خودرو شده اند و میگویید شرکت درباره این موضوع به ما اطلاع نداده بود.

 این روزها موضوع پرداخت مالیات رانندگان اسنپ و تپسی و همچنین عدم اطلاع رسانی این شرکت ها در خصوص پرداخت “مالیات بر کار” رانندگان، باعث به وجود آمدن نارضایتی شدید رانندگان اسنپ و تپسی شده است.

با ورود استارت آپ هایی نظیر اسنپ و تپسی، تغییرات اساسی در شیوه های حمل و نقل مسافران به وجود آمد. رانندگان به نصب این نرم  افزارها روی آوردند و در نتیجه محدوده و میزان فعالیت اسنپ و تپسی به سرعت در تهران و دیگر کلان‌شهرهای ایران افزایش یافت.

استقبال مسافران به دلیل کاهش چشمگیر هزینه های جابجایی و به دنبال آن تعدد درخواست مسافران جهت رفتن به مقصد مورد نظر، باعث شده تا هم اکنون این شرکت ها هزاران راننده را به استخدام خود در آورده و میلیون ها مسافر در کلان‌شهر ها از این نرم افزار جهت سفرهای شهری استفاده کنند.

اما موضوعی که به تازگی در خصوص آن صحبت به میان آمده، بحث پرداخت مالیات رانندگان اسنپ، تپسی و نرم افزارهای اینچنینی در ایران است.

یک راننده اسنپ عنوان کرد : قصد فروش ماشین خودرا داشتم که متوجه شدم می بایست مبلغ 800 هزار تومان مالیات پرداخت کنم. مالیاتی که عنوان شد به دلیل کار در اسنپ برای من در نظر گرفته شده و این در حالی است که ماشین بنده بیشتر از 7 میلیون تومان نمی ارزد.

وی ادامه داد : ناراحتی من از این موضوع است که در هنگام ثبت نام چیزی در خصوص اینکه باید مالیات بپردازیم به ما گفته نشد. مگر می شود آنها از این موضوع بی اطلاع بوده باشند. درآمدهای دریافتی از اسنپ هزینه روزگذران ما می شود و اگر می دانستیم که باید مالیات بپردازیم حداقل روزانه مبلغی را برای آن کنار می گذاشتیم.

به گزارش خبرنگار «میهن صنعت» در یک تحقیق میدانی متوجه شدیم که هیچکدام از این رانندگان از اینکه می بایست مالیات بر کار خودرا بپردازند مطلع نبودند.

این درحالی است که بیشتر این رانندگان به دلیل وضعیت بد اقتصادی، امرار معاش خودرا از این راه انجام می دهند و عملا پرداخت مالیات در شرایطی که هیچ یک از این شرکت ها در هنگام ثبت نام رانندگان به موضوع پرداخت مالیات اشاره نمی کنند، بسیار دشوار است.

بر اساس قوانین مالیاتی هر گونه فعالیتی که منجر به کسب در آمد شود شامل پرداخت مالیات خواهد بود اما نکته قابل توجه عدم اطلاع رسانی شرکت هایی نظیر اسنپ و تپسی است که چگونه در هنگام عقد قرارداد به این موضوع اشاره نکرده اند.

پس از علنی شدن این موضوع و گفتگو خبرنگار «میهن صنعت» با چندین راننده اسنپ و تپسی، رانندگان میل به خروج از این شرکت را داشته و احتمال می رود موضوع پرداخت مالیات بسیاری از رانندگان را از ادامه همراهی این شرکت ها منصرف کند.

رانندگان اسنپ چگونه جذب می شوند؟

همکاری راه آهن و اسنپ با هدف تسهیل حمل و نقل ریلی

اسنپ یا تپسی؟ مقایسه‌ای میان نرم‌افزارهای تاکسی آنلاین

رقابت اسنپ و تپسی در روزهای داغ شکایت از تاکسی های آنلاین

نظر شما !!
  1. ali

    حجم اپ اسنپ دوبرابر بیشتر از اپهای مشابه، موقع نصب حق دسترسیش سه برابر بقیست و زمان استفاده از استفاده از اسنپ مصرف بسته اینترنتی دو برابره