مترو فرودگاه امام خمینی فردا افتتاح می شود

به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران علاوه بر خط ۸ مترو  (فرودگاه امام خمینی) که فردا دوشنبه 16 مرداد 96 افتتاح می‌شود، تعدادی از ایستگاه‌های خط ۴ و ۱ مترو نیز شبانه‌روزی می‌شوند.

به نقل از ایسنا ، مازیار حسینی  با اعلام خبر افتتاح خط 8 مترو، حد فاصل شهر آفتاب تا فرودگاه امام خمینی (ره) به طول 28 کیلومتر ، گفت: خط 8 مترو از ایستگاه شاهد تا شهر پرند است که فردا 32 کیلومتر آن از ایستگاه شاهد تا فرودگاه امام خمینی (ره) به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه خط 8 مترو دارای ویژگی‌های خاصی است، اظهار کرد: اولین خط اکسپرس مترو حومه‌ای است که با سرعت 120 کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند و با افتتاح فاز بعدی این مترو از فرودگاه امام خمینی (ره) تا شهر پرند، مسیر 50 کیلومتری فی‌مابین تهران  و پرند را در زمان 34 دقیقه طی می‌کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه برای اولین بار فرودگاه بین‌المللی به شبکه حمل و نقل ریلی و مترو متصل می‌شود، گفت: همزمان با بهره‌برداری از خط 8، تعدادی از ایستگاه‌های خط 4 و 1 مترو نیز شبانه‌روزی می‌شوند و عملا اتصال بین فرودگاه امام خمینی (ره) و مهرآباد با استفاده از مترو ایجاد می‌شود و مسافران بعد از وارد شدن به کشور می‌توانند برای سفرهای داخلی خود از مترو استفاده کنند و به فرودگاه مهرآباد بروند.

گزارش خودرو

حسینی با بیان اینکه ایستگاه‌های خط 4 مترو که در داخل فرودگاه مهرآباد قرار دارند و همچنین ایستگاه دروازه دولت در خط 1 به صورت شبانه‌روزی فعالیت خواهند کرد، گفت: 10 رام قطار ویژه خط 8 مترو با بدنه آلومینیومی سفارش داده شده است که می‌تواند با سرعت 120 کیلومتر بر ساعت حرکت کند که بتدریج تا پایان سال دو رام قطار وارد می‌شود اما فعلا در مرحله بهره‌برداری آزمایشی این خط از قطارهای نرمال استفاده می‌شود که سرعت حرکت کمتری دارند و 60 کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه ایستگاه شهر آفتاب و فرودگاه امام خمینی (ره) معماری فاخر و شاخصی دارند، گفت: معماری ایسگاه فرودگاه امام خمینی (ره) در هماهنگی با معماری فرودگاه است اما در روز و شب دید فاخری دارد.

تصادف 2 قطار مترو تهران در ایستگاه طرشت + عکس

افتتاح بزرگترین پایانه حمل و نقل عمومی

افزایش کرایه‌ حمل و نقل عمومی در تهران به تصویب رسید

تمام ایستگاه های مترو به آسانسور مجهز می شوند

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!