تجهیز مترو به امکانات رفاهی جدید

به گفته معاون امور ایستگاه‌های شرکت بهره برداری مترو تهران، تجهیزات رفاهی برای کودکان و افراد کم توان در ایستگاه‌های پرتردد مترو نصب می‌شود.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عامر کعبی فرد معاون امور ایستگاه‌های شرکت بهره برداری مترو تهران در تشریح اقدامات این معاونت اظهار داشت: مناسب سازی ایستگاه‌های مترو تهران برای کودکان، معلولان و افراد کم توان از اولویت‌های کاری در معاونت امور ایستگاه‌های شرکت بهره برداری مترو تهران است و در این راستا اقدامات زیادی انجام شده است که از آن جمله می‌توان به مناسب سازی مسیر نابینایان، راه اندازی آسانسورهای ویژه برای افراد کم توان و نصب تجهیزات رفاهی برای کودکان و معلولان در ایستگاه‌های مترو اشاره کرد.

وی ادامه داد: از ابتدای فصل تابستان با توجه به گرم شدن هوا و نیاز بیشتر افراد به آب سردکن تمامی ایستگاه‌های مترو به آب سرد کن مجهز شد و در ایستگاه‌های پرتردد نیز اقدام به نصب آب سرد کن‌های مخصوص کودکان و افراد کم توان کردیم.

وی تصریح کرد: این آب خوری ها در ایستگاه‌های پر تردد مترو از قبیل تجریش، مصلی امام خمینی (ره)، دروازه دولت، امام خمینی(ره)، انقلاب اسلامی، تئاتر شهر، صادقیه، کرج، گلشهر، میدان ولیعصر(عج)، منیریه، راه آهن، شهیدصیاد شیرازی و میدان جهاد نصب و راه اندازی شده است.

کعبی فرد با اشاره به اینکه استاندارد سازی مبلمان شهری به ویژه وسایل خاص کودکان جزء مصوبات شهر دوستدارکودک است، گفت: این آبخوری‌ها امکان استفاده راحت‌تر را برای کودکان و افراد کم توان محیا کرده است و به زودی در سایر ایستگاه‌های مترو نیز نصب خواهد شد.

780پله برقی و 138 آسانسور در ایستگا ه های مترو فعال‌ است

معاونت امور ایستگاه‌های شرکت بهره برداری مترو تهران در ادامه از اقدامات گوناگون این شرکت در جهت افزایش کیفیت خدمت رسانی به مسافران خبر داد و گفت: نصب آسانسورهای جدید، بازبینی دستگاه‌های هواساز و راه اندازی پله برقی‌ها بخشی از فعالیت‌های انجام شده توسط معاونت امور ایستگاه‌ها است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 780 پله برقی و 138 آسانسور در ایستگاه‌های مترو فعال هستند، افزود: از بهمن ماه سال گذشته تا کنون در ایستگاه سعدی، ایستگاه قلهک و ایستگاه شریعتی دو دستگاه آسانسور جدید نصب و راه اندازی شده است.

عامر کعبی فرد در ادامه در خصوص نصب پله برقی‌های جدید گفت: همچنین در این مدت، 18 دستگاه پله برقی در ایستگاه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، 15 دستگاه پله برقی در ایوان انتظار (میدان حضرت ولیعصر (عج)) و یک دستگاه در دسترسی شمالی سکوی غربی ایستگاه نوبنیاد از ابتدای سال تاکنون راه اندازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش‌های شبانه روزی برای تعمیر و نگهداری پله برقی‌ها و آسانسورهای ایستگاه‌ها، میزان ساعات عدم سرویس دهی به خاطر خرابی نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

وی ادامه داد: در جهت بهینه سازی مصرف انرژی در ایستگاه‌های مترو نیز اقداماتی انجام شده است، ضمن آن که روشنایی ایستگاه‌های مصلی، کرج و صادقیه در چند ماه گذشته ارتقا یافته است.

تصادف 2 قطار مترو تهران در ایستگاه طرشت + عکس

افزایش کرایه‌ حمل و نقل عمومی در تهران به تصویب رسید

افتتاح بزرگترین پایانه حمل و نقل عمومی

تمام ایستگاه های مترو به آسانسور مجهز می شوند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!