مصرف بنزین رکورد زد

میانگین مصرف بنزین روزانه در سال جاری 81 میلیون و 200 هزار لیتر بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته (74.9 میلیون لیتر) 8.4 درصد رشد داشته است. رشد مصرف بنزین در شهریورماه سال جاری نسبت به شهریورماه گذشته 9.6 بوده است.

به نقل از ایسنا ، سید محمدرضا موسوی‌خواه در مورد میانگین مصرف بنزین در سال جاری، اظهار کرد: میانگین مصرف روزانه بنزین در سال جاری 81 میلیون و 200 هزار لیتر بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته (74.9 میلیون لیتر) 8.4 درصد رشد داشته است. رشد مصرف بنزین در شهریورماه سال جاری نسبت به شهریورماه گذشته 9.6 بوده است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شد میزان مصرف بنزین در سال جاری 5.5 درصد رشد داشته باشد، اما این میزان به 8.4 درصد رسید که عوامل زیادی از جمله گشایش‌های پس از برجام، افزایش تولید و واردات خودرو، ارتقای سطح مالی مردم و غیره در افزایش میزان مصرف تاثیر داشته‌اند.

مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ادامه با اشاره به ظرفیت سی ان جی در کشور، گفت: در کشور بیش از 40 میلیون مترمکعب در روز ظرفیت سی ان جی وجود دارد که فقط 50 درصد آن یعنی حدود 21 میلیون مترمکعب سی ان جی در روز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موسوی‌خواه در مورد بیشترین میزان مصرف بنزین در سال 1396، اظهار کرد: میزان مصرف بنزین در شانزدهم شهریورماه با 104.7 میلیون لیتر رکورد زد. پیش ازاین بیشترین میزان مصرف بنزین در 12 فروردین‌ماه و به میزان 102.4 میلیون لیتر بود.

وی در ادامه با اشاره به آغاز سال تحصیلی و آغاز ایام محرم، ادامه داد: احتمال می‌رود میزان مصرف بنزین با آغاز سال تحصیلی و افزایش تردد شهری نسبت به سایر ایام افزایش یابد. از سوی دیگر در ماه محرم شاهد تردد هیات‌های مذهبی خواهیم بود. در این راستا تامین سوخت حرارتی و گاز مایع برای هیات‌های مذهبی صورت گرفته است. میزان ذخیره سازی گاز مایع نسبت به مدت مشابه سال گذشته 70 درصد بوده است.

موسوی‌خواه با بیان این که گاز مایع در اقصی نقاط کشور ذخیره سازی شده است، تصریح کرد: در این راستا گاز مایع در خراسان رضوی برای شرق کشور، در ساری برای شمال کشور، در اصفهان و تهران برای مرکز کشور و در هرمزگان برای جنوب کشور ذخیره سازی شده است.

مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر ذخیره بنزین کشور کافی بوده و مشکلی در این راستا وجود ندارد.

با چراغ روشن بنزین چه مسافتی را می توان پیمود؟

روغن موتور های قلابی با ترکیب چسب و گازوئیل!

رشد 7 درصدی مصرف بنزین از ابتدای سال 96

جایگاه‌های کوچک سوخت در تهران ساخته می‌شوند؟

بنزین استاندارد ملی جایگزین بنزین یورو۴

خودکفایی در تولید بنزین با افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس

ایرانی‌ها در سال ۹۶ چقدر بنزین مصرف کرده‌اند؟

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!