آخرین سری از FJ کروز

آخرین نسخه از سری FJ کروز که توسط تویوتا ژاپن با رنگ بژ در بازار کشور ژاپن در حال تولید است در آینده باید از این خودرو خداحافظی کرد همچنین تویوتا سال گذشته از پایان تولید این خودرو در بازار جهانی و تولید صرفا در بازار ژاپن خبر داده بود که در ادامه سری اخر این خودرو را بیشتر میشناسیم.

شرکت تویوتا سال گذشته خبری مبنی بر توقف تولید شاسی بلند FJ Cruise منتشر کرد. خبری که چندان برای علاقه مندان به خودروهای شاسی بلند ژاپنی مخصوصاً آفرود بازها خوش آیند نبوده است. در این یکسال Fj کروزر تنها برای بازار کشور ژاپن تولید و عرضه می شد. حالا تویوتا با عرضه نسخه FJ Cruiser Final Edition قصد دارد برای همیشه و به صورت رسمی از این شاسی بلند پرطرفدار خداحافظی کند.

تویوتا اف جی کروزر فاینال ادیشن تنها با رنگ بدنه بژ بفروش می رسد و به صورت تولید محدود عرضه می شود. از جمله امکانات و تجهیزاتی که در این خودرو مورد استفاده قرار گرفته، می توان به چرخ های ۲۰ اینچ، پروژکتورهای کنار سپرجلو، آینه روی گلگیر جلو و قطعات و بخش های مشکی مات مانند دستگیره درها و آینه های جانبی اشاره کرد. همچنین در داخل کابین از ترکیب رنگ مشکی و بژ نیز استفاده شده است.

FJ کروز

FJ کروز

تویوتا در بخش فنی از همان پیشرانه 1GR-FE استفاده کرده که در دیگر FJ Cruiserها قرار داشته است. این پیشرانه ۶ سیلندر خورجینی دارای حجم ۴ لیتر و ۲۷۶ اسب بخار قدرت در ۵۶۰۰ دور بردقیقه و ۳۸۰ نیوتن متر گشتاور در ۴۴۰۰ دور بردقیقه می باشد. این خودرو دارای گیربکس ۵ سرعته اتوماتیک و سیستم محرک 4WD است.

البته تویوتا هنوز در خصوص تیراژ درنظر گرفته شده برای این نسخه خبری منتشر نکرده است، اما طبق برنامه ریزی های این شرکت هر ماه تنها ۲۰۰ دستگاه از این نسخه تولید می شود. همچنین تویوتا در نظر دارد نسخه تولید محدود اف جی کروزر فاینال ادیشن را با قیمت ۳.۴۹۲.۷۲۰ ین معادل ۳۱.۵۱۰ دلار بفروش برساند.

تولید خودرو کلاس A در گروه خودروسازی سایپا

اولین نماینده قد بلند چری برای حضور در اروپا/ معرفی چری

Exeed TXبرنامه ریزی هیوندای برای سال 2030

تویوتا با پرادو ۲۰۱۸ به جنگ مسیرهای صعب‌العبور آمد

عملکرد بی وای دی S6 در تست تصادف+ فیلم

فصل الخطاب ماجرای معیار مالکیت خودرو / الزام ثبت سند خودرو

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!