تولید کم مصرف ترین خودروها توسط سایپا

سایپا کم مصرف ترین خودروهای بازار را تولید می کند که من جمله این خودرو ها تیبا و پراید می باشد که در ذیل به شرح توضیح داده می شود.

// // <!– –>

معاون مهندسی سایپا گفت: گروه خودرو سازی سایپا بر اساس برنامه ها و سیاست گذاری های خود، همواره محصولاتی با مصرف سوخت کم و دارای استاندارد روز دنیا را تولید و به بازار عرضه می کند.

پرویز آفتاب سوار با بیان مطلب فوق افزود: موتور و قوای محرکه محصولات گروه سایپا جزء موتورهای بهینه و کم مصرف است و به لحاظ آلایندگی پاسخگوی استانداردهای ملی است.

وی با اشاره به تولید موتورهای جدید بر اساس استانداردهای روز دنیا در گروه سایپا گفت: از چند سال گذشته گروه سایپا برنامه های خاصی را در تولید موتورهای جدید و مطابق با استاندارد های روز دنیا در دستور کار خود قرار داده و مرکز تحقیقات سایپا و شرکت مگاموتور در این زمینه اقدامات خوبی را انجام داده اند.

آفتاب سوار افزود: در خصوص موتور محصولات گروه گروه ایکس ۲۰۰ برنامه ارتقا را در دستور کار قرار داده ایم و تا یک سال آینده می توان از آن بهره برداری کرد. دراین خصوص ارتقاء کیفی استانداردهای آلایندگی برای گروه x200 تا سطح یورو 5 مد نظر است و بر همین اساس موتورهای تولیدی، استاندارد یورو ۵ را پاس خواهند کرد،

وی افزود: علاوه بر این به دنبال تولید و استفاده از موتورهای با حجم پایین و سه سیلندر به منظور پاسخگویی به الزامات قانونی محیط زیست در خصوص انتشار کربن هستیم.

وی افزود: گروه خودرو سازی سایپا همواره در تلاش است تا با طراحی خانواده موتور مطابق با استانداردهای جهانی، از آنها در پلتفرم های جدید خود استفاده کند.

آفتاب سوار با اشاره به تولید خودروهای برقی در جهان افزود: سایپا نیز در این خصوص برنامه هایی در دستور کار قرار داده و با بهره گیری از مشاوران خارجی فازهای اجرایی تولید خودروهای برقی را شروع کرده است.

وی تاکید کرد: در پروژه تولید خودرو تیبا برقی در حال حاضر نمونه های اولیه تیبا برقی در حال انجام است و امیدوارم که بتوانیم خودروهای برقی را در پروژه های جدیدSP0 و SP100 در آینده نزدیک به بازار عرضه کنیم.

گفتنی است در چند روز اخیر خبری مبنی بر توقف شماره گذاری 8 خودرو پر مصرف در رسانه ها منتشر شده است و با توجه به اینکه محصولات گروه سایپا از منظر مصرف سوخت جزء کم مصرف ترین محصولات بازار هستند، این توقف شمارگذاری شامل هیچ کدام از محصولات سایپا نمی شود.

فروش فوری خودروهای گروه X100 سایپا (مهر 96)

رشد 42.4 درصدی سایپا در 6 ماه اول سال جاری

تولید موتور سیکلت برقی ایرانی در سایپا از سال 98

پرش 19.8 درصدی سایپا در تیراژ تولید

برطرف شدن وقفه ایجاده شده در تولید محصولات سایپا

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!