پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

گواهینامه رانندگی

حذف الزام معافیت سربازی برای اخذ گواهینامه رانندگی

در جلسه مشترک روز گذشته میان رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و ریاست مجلس شورای اسلامی تصمیماتی در خصوص نحوه اجرای برخی مواد قانونی مرتبط با سربازان و مشمولان خدمت وظیفه عمومی اتخاذ شد. که در راستای آن شرط داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت از سربازی برای اخذ گواهینامه رانندگی با موافقت ستاد کل […]

میلاد میرعابدینی
سه شنبه - ۱۸ مهر ۱۳۹۶

در جلسه مشترک روز گذشته میان رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و ریاست مجلس شورای اسلامی تصمیماتی در خصوص نحوه اجرای برخی مواد قانونی مرتبط با سربازان و مشمولان خدمت وظیفه عمومی اتخاذ شد. که در راستای آن شرط داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت از سربازی برای اخذ گواهینامه رانندگی با موافقت ستاد کل نیروهای مسلح حذف شد.

در جلسه روز گذشته سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی تصمیماتی در خصوص نحوه اجرای برخی مواد قانونی مرتبط با سربازان و مشمولان خدمت وظیفه عمومی اتخاذ شد.

بر اساس یکی از توافقات انجام شده مقرر شد بند (هـ) ماده 54 قانون بیمه شخص ثالث توسط نیروی انتظامی در اسرع وقت اجرایی شود.در این بند قانونی که پیش از این اجرایی شدنش از سوی نیروی انتظامی به دلیل مغایرت با سایر قوانین، مشروط به ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح شده بود تصریح شده است: «اخذ گواهینامه نیازمند کارت پایان خدمت و معافیت سربازی نیست.»

البته گرچه هنوز تصمیمات جلسه روز گذشته رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با رئیس مجلس شورای اسلامی ابلاغ نشده اما به گفته سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح، این تصمیم طی روزهای آینده ابلاغ می‌شود.

سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی نیز خاطرنشان کرده است که پلیس برای اجرای این قانون، در انتظار ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح است.

منبع: تسنیم

الزام رانندگی با عینک در چه شرایطی از گواهینامه رانندگی حذف می شود؟

تشریح جزییات تمدید گواهینامه رانندگی

مشمولان سربازی فعلا نمی‌توانند گواهینامه بگیرند

برای گرفتن گواهینامه رانندگی جدید چه مراحلی را باید بگذرانیم؟

آموزش‌های نوین و محدودیت‌های خاص برای گواهینامه رانندگی های جدید

کاهش تصادفات، هدف طرح گواهینامه رانندگی بدون کارت پایان خدمت

قوانین راهنمایی و رانندگی عجیب غریب در جهان

اجرای محدودیت‌های جدید برای تازه گواهینامه گرفته‌ها

گواهینامه رانندگی ایران در چند کشور اعتبار دارد؟

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی