چرا لاستیک زاپاس بعضی خودروها نازک و متفاوت هستند؟

حتما تا کنون در خیابان توجه تان به خودروهای مد روزی که یکی از چرخ هایشان مثل چرخ موتورسیکلت نازک است! جلب شده و از خود پرسیده اید که عدم این ناهماهنگی میان چرخ ها نیست. این چرخ متفاوت و نازک که از رینگ ساده و معمولا رنگی برخوردار است، لاستیک زاپاس این خودروهاست که بنا به دلایلی به این شکل طراحی شده.

احتمالا خودروهایی را در خیابان دیده‌اید که در یکی از چرخ‌های آن‌ها، تایری کوچک و باریک نصب شده است و معمولا با رنگ نارنجی یا زرد رینگ به‌وضوح از سایر چرخ‌ها (که عمدتاً دارای رینگ‌های آلومینیومی هستند) متمایز می‌شود.

لاستیک زاپاس نازک

به نقل از خودروپلاس، در این خودروها تایر زاپاس حذف شده است و سازندگان به‌جای تایر زاپاس، این تایر موقت را در خودرو قرار می‌دهند. این تایر همان‌گونه که از نامش پیدا است نمی‌تواند برای مدت طولانی استفاده شود و تنها به این منظور استفاده می‌شود که خودرو را به نزدیک ترین آپاراتی برساند تا تایر اصلی خودرو ترمیم و بار دیگر بر روی خودرو نصب شود. این تایر ساختار توپر و محکمی دارد. با این تایر نمی‌توان با سرعت بالا حرکت کرد و محدودیت سرعت آن‌ها بر روی رینگ درج شده است.وسط خیابون پنچر شدی و زاپاس نداری؟ سریع به اتویار زنگ بزن! (کلیک کنید)


لاستیک زاپاس نازک


می خوای بدونی اگه ماشینت خراب شد و در راه موندی باید اول از همه چی کار کنی؟!
اینجا کلیک کن و جوابش رو بخون


گزارش خودرو

عدم وجود تایر زاپاس در خودروها دلایل مختلفی دارد. تعویض تایرهایی که رینگ اسپرت دارند به دلیل وزن بالا دشوار است در صورتی که تایرهای زاپاس وزن بسیار پایینی دارند و به همین دلیل تعویضشان آسان‌تر است ضمن آنکه فضای کمتری در صندوق عقب خودرو اشغال می‌کنند. از طرف دیگر قیمت رینگ و تایر اصلی برای سازنده خودرو با این روش حذف می‌شود و از این نظر نیز مقرون به صرفه است. در مقابل در این خودروها اگر تایر اصلی به‌طور کامل تخریب شود به‌گونه‌ای که قابل تعمیر نباشد، مالک ناچار است به دنبال مغازه‌ای برای خرید تایر باشد تا بتواند آن را جایگزین تایر موقت کند در صورتی که در سایر خودروها، از تایر زاپاس می‌توان در این مواقع استفاده کرد.

لاستیک زاپاس نازک

افزایش 9 درصدی قیمت لاستیک خودرو (تیر 97)

 

بهترین موقع برای تعویض لاستیک خودرو

قیمت لاستیک های پرطرفدار ایرانی و خارجی در بازار کشور

4 قدم ساده برای پنچرگیری تایر خودرو

دلیل صداهای نامتعارف لاستیک خودرو چیست؟

با علائم روی تایر خودرو بیشتر آشنا شوید

چالش های صنعت تایر ایران پس از 50 سال تولید

هایپر تایر / سفارش آنلاین لاستیک و نصب در محل

لاستیک بریجستون با آرین تایر رسما به ایران آمد

ضرر پیمان ترجیحی با ترکیه به صنعت تایر ایران

آمار تولید صنعت لاستیک سازی 2 پله یکی بالا می رود

نکاتی مهم برای افزایش عمر لاستیک خودرو

دلیل اهمیت بالانس چرخ چیست؟

مزایا و معایب استفاده از باد نیتروژن برای لاستیک خودرو

 

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!