هیبرید به جای دیزل، سیاست تویوتا در بازار اروپا

همان طور که می‌دانید تویوتا مانور گسترده‌ای روی خودروهای پاک با پیشرانه های هیبریدی، الکتریکی و هیدروژنی داده و حالا خبرها نشان می دهد تویوتا علاقه ای به تولید خودروهای دیزل در اروپا ندارد و می خواهد در این بازار بر خودروهای هیبرید متمرکز باشد.

مدیران ارشد شرکت تویوتا در اروپا اعلام کرده اند، پایان تولید خودروهای دیزل در اروپا بسیار نزدیک است. خبری که چند هفته پیش نیز منتشر شده بود حالا طبق آخرین اخبار از تویوتا، توقف تولید خودروهای دیزل در اروپا قوت گرفته است.

تویوتا در بازار اروپا دو خودرو  آونسیس (Avensis) و آئوریس (Auris) را با پیشرانه دیزل عرضه می کند، اما حالا با توجه به تصمیمات جدید مدیریتی این دو خودرو را می توان به عنوان آخرین نسل از خودروهای دیزل تولید شده در اروپا عنوان کرد.

به نقل از سایت Auto Express، “دیدر لروی”، قائم مقام اجرایی تویوتا در اروپا در نمایشگاه اتومبیل توکیو اعلام کرد: با توجه به اتفاقات رخ داده در خصوص پیشرانه های دیزل و عدم استقبال مردم از این پیشرانه ها، تویوتا دوست ندارد برروی محصولات جدید تولیدی خود از پیشرانه های دیزل استفاده کند و درحال حاضر تویوتا برروی بازاریابی و تبلیغات برروی خودروهای هیبرید در بازار اروپا تمرکز دارد. به عقیده من تولید خودروهای دیزل در بازار اروپا اشتباه است.

عرض اندام لکسوس + LS کانسپت در نمایشگاه توکیو

ناجیان هوای پاک/ نگاهی به نماینده های هیبریدی تویوتا در بازار ایران

جنگجوی کم توقع ترافیک!/ بررسی فنی تویوتا یاریس هاچ بک

جعبه جادوی تویوتا در راه توکیو/معرفی تویوتا TJ کروزر

تویوتا C-HR بهترین خودرو از نگاه مجله پارکرز

دوست آقای امپراطور پوست انداخت!/ مروری بر تاریخچه تویوتا سنچوری به بهانه معرفی نسل جدید

نگاهی به تویوتا پریوس پرایم ، پرفروش ترین خودرو الکتریکی

ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!