پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

رنو_پارس_خودرو

تمایل رنو برای خرید سهام پارس خوردو

بنا به گفته مدیرعامل شرکت پارس خودرو، رنو تمایل دارد بخشی از سهام پارس خودرو را خریداری نماید. به دنبال توافق هسته‌ای و دستپاچگی خودروسازان اروپایی برای بازگشت به بازار ایران، وال استریت ژورنال به نقل از یک مدیر پارس‌خودرو نوشت، رنو در حال مذاکره با این شرکت برای خرید بخشی از سهام آن است. […]

سهیل زنگنه
یکشنبه - ۴ مرداد ۱۳۹۴

بنا به گفته مدیرعامل شرکت پارس خودرو، رنو تمایل دارد بخشی از سهام پارس خودرو را خریداری نماید.

به دنبال توافق هسته‌ای و دستپاچگی خودروسازان اروپایی برای بازگشت به بازار ایران، وال استریت ژورنال به نقل از یک مدیر پارس‌خودرو نوشت، رنو در حال مذاکره با این شرکت برای خرید بخشی از سهام آن است.

ناصر آقامحمدی مدیرعامل شرکت پارس خودرو در این‌باره گفت، این گروه فرانسوی در حال مذاکره برای خرید کمتر از نیمی از سهام پارس خودرو هستند.

وی توضیح داد، رنو همچنین مذاکراتی برای خرید زیرساخت‌ها نظیر تاسیسات خودروسازی متعلق به شرکت مادر پارس خودرو یعنی گروه خودروسازی سایپا نیز در حال انجام است.

سخنگوی رنو در پاریس از اظهارنظر در این مورد خودداری کرد.

بر اساس این گزارش، این خودروساز فرانسوی تمایل دارد تا ساخت و فروش خودرو در ایران با همکاری ایران‌خودرو و پارس‌خودرو را از سر بگیرد و موقعیت چشمگیری در بازار ایران دست و پا کند.

به دنبال توافق هسته‌ای و چشم‌انداز احتمال برداشته شدن تحریم‌ها، شرکت‌های اروپایی که خودخواسته از بازار 80 میلیونی ایران دور ماندند، در تلاشند تا سهم بیشتری از این بازار کسب کنند و در این رابطه مقامات ارشد اروپایی روانه ایران شده‌اند.

پس از سفر وزیر اقتصاد آلمان بلافاصله پس از اعلام جمع‌بندی هسته‌ای، لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سه شنبه و چهارشنبه این هفته به تهران خواهند آمد.

فرانسه همواره در طول مذاکرات هسته‌ای ، یکی از سرسخت‌ترین مواضع را اتخاذ کرده بود.

به گزارش فارس، پائولو جنتیلونی وزیر خارجه ایتالیا روزهای 4 و 5 اوت (13 و 14 مرداد) و هینز فیشر رئیس‌جمهور اتریش به همراه وزیر خارجه این کشور روزهای 7 تا 9 سپتامبر (16 تا 18 شهریور) برای دیدار با مقامات ایران به تهران سفر خواهند کرد.

قرارداد پژو با ایران خودرو در شرف امضا، آلمان ها هدف بعدی هستند

جزئیات مذاکرات خودرویی هیئت آلمانی و ایرانی

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی