جریمه 50 هزار تومانی به ازای هر روز نصب پلاک تعمیری

پلیس راهور برای ملزم کردن خودروهای دودزا و دارای نقص فنی به مراجعه به تعمیرگاه، پلاک ان ها را جدا می کند و بر روی آن ها پلاک تعمیری یا همان پلاک اعزام به تعمیرگاه نصب می کند. رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در حالی از نصب پلاک تعمیری بر روی ۳ هزار خودرو فاقد معاینه فنی و دودزا در شهر تهران خبر داده که به ازای هر روز نصب پلاک تعمیری بر روی خودرو، 50 هزار تومان جریمه در سوابق خلافی آن ثبت می شود.

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره توقیف خودروهای دودزا و اجرای طرح نصب پلاک تعمیری بر روی خودروهای فاقد معاینه فنی در شهر تهران اظهار کرد: از ابتدای اجرای این طرح در شهر تهران، بر روی بیش از 3 هزار خودرو پلاک تعمیری نصب شده است.

50 هزار تومان جریمه به ازای هر روز نصب پلاک تعمیری

وی با بیان اینکه طرح نصب پلاک تعمیری بر روی خودروهای فاقد معاینه فنی و دودزا اجرا می شود، افزود: در راستای اجرای این طرح بر روی خودروهایی که گواهی معاینه فنی ندارند اما دودزا نسیتند، پلاک تعمیری نصب می‌شود و صاحب پلاک به ازای هر 24 ساعت نصب این پلاک بر روی خودروی خود، 50 هزار تومان جریمه می‌شود، در نتیجه صاحب خودرو باید هر چه سریع تر نسبت به اخذ گواهی معاینه فنی اقدام کند.
لزوم مراجعه هرچه سریع‌تر خودروهای دودزا به تعمیرگاه

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: خودروهای دودزایی که دارای گواهی معاینه فنی هستند و بر روی آن‌ها پلاک تعمیری نصب می‌شود، تنها 24 ساعت حق تردد در سطح شهر را دارند و هرچه سریع تر باید به تعمیرگاه مراجعه کنند.

سردار مهماندار ادامه داد: رانندگان خودروهای دودزا بعد از تعمیر وسیله نقلیه خود مجدد باید به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند، زیرا با نصب پلاک تعمیری بر روی هر خودرو گواهی معاینه فنی آن‌ باطل می شود و فاقد اعتبار است.

وی گفت: رانندگان پس از دریافت مجدد گواهی معاینه فنی می‌توانند به پلیس مراجعه کنند و مامور پلیس راهور بعد از بازدید خودرو و اطمینان از رفع مشکل وسیله نقلیه، پلاک اصلی را تحویل صاحب آن می‌دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز چقدر آب می‌خورد؟

طرح برخورد با خودروهای دودزا در دستور کار پلیس راهور

معاینه فنی خودرو چقدر هزینه دارد؟

تشدید برخورد با مخدوش کنندگان پلاک خودرو

هر پلاک ملی مخصوص خودروهای کدام ارگان نظامی است؟

لیست مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری+آدرس و شماره تلفن

پلاک خودروهای مناطق آزاد تغییر می‌کند

ظاهر جدید برای پلاک گذرموقت

پلاک ملی جدید برای خودروهای سیاسی

صدور پلاک ایران 10 برای خودروهای تهرانی

افزایش هزینه تعویض پلاک

تعویض پلاک را جدی بگیرید

در صورت عدم فک پلاک خودرو توسط خریدار چه کنیم؟

شرایط تعویض پلاک آسیب دیده خودرو

شرایط واگذاری پلاک گذر موقت چیست؟

همه چیز در مورد تعویض پلاک

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!