پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سرعت مجاز

کاهش سقف سرعت مجاز در جاده های کشور

به گفته وزیر راه و شهرسازی، قرار است سقف سرعت مجاز در جاده های کشور کاهش پیدا کند و با این حساب  سقف سرعت در آزادراه‌ ها 110 کیلومتر در ساعت و در بزرگراه‌ها 100 کیلومتر بر ساعت می رسد. کشاورزیان، معاون وزیر راه و شهرسازی امروز در سمینار مجمع جهانی راه (پیارک)، اظهار داشت: […]

میلاد میرعابدینی
شنبه - ۴ آذر ۱۳۹۶

به گفته وزیر راه و شهرسازی، قرار است سقف سرعت مجاز در جاده های کشور کاهش پیدا کند و با این حساب  سقف سرعت در آزادراه‌ ها 110 کیلومتر در ساعت و در بزرگراه‌ها 100 کیلومتر بر ساعت می رسد.

کشاورزیان، معاون وزیر راه و شهرسازی امروز در سمینار مجمع جهانی راه (پیارک)، اظهار داشت: طبق هماهنگی پلیس راه، سازمان راهداری و کمیسیون ایمنی راه‌ها کاهش 10 کیلومتری سقف سرعت مجاز در جاده‌ها در دستور کار کمیسیون ایمنی راه‌ها قرار گرفت که بزودی تصویب می‌شود

وی ادامه داد: بدین ترتیب سقف سرعت مجاز در آ‌زادراه‌ها از 120 کیلومتر بر ساعت به 110 کیلومتر بر ساعت، در بزرگراه‌ها از 110 کیلومتر بر ساعت به 100 کیلومتر بر ساعت، در راه‌های اصلی از 95 کیلومتر بر ساعت به 85 کیلومتر بر ساعت و در راه‌های فرعی به 70 کیلومتر بر ساعت کاهش می‌یابد.


معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: ایران یک درصد جمعیت دنیا را دارد و در کشور 215 هزار کیلومتر انواع راه غیر از خیابان‌های درون شهری داریم.

کشاورزیان گفت: 130 هزار کیلومتر راه روستایی در کشور وجود دارد که 90 هزار کیلومتر آن آسفالته است.

وی افزود: تاکنون 20 میلیون خودرو و 10 میلیون موتور سیکلت در کشور پلاک شده است و به دلیل پایین بودن نرخ سوخت، خودروهای فرسوده از ناوگان خارج نمی‌شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی، اظهار داشت: طی همکاری سازمان راهداری،کمیسیون ایمنی راه‌ها و ارگان‌های دست‌اندرکار جاده‌ای نقشه راه ایمنی در حال تصویب در کمیسیون ایمنی راه‌ها است که این با همکاری مرکز تحقیقات راه و مسکن و مجمع جهانی راه (پیارک) است.

وی با بیان اینکه میزان تلفات جاده‌ای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش چندانی نداشت، گفت: کاهش تلفات رانندگی به قسمت سخت خود رسیده است.

تخلفات موتورسیکلت ها از امروز به صورت مکانیزه ثبت می شود

جریمه 50 هزار تومانی به ازای هر روز نصب پلاک تعمیری

معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز چقدر آب می‌خورد؟

طرح برخورد با خودروهای دودزا در دستور کار پلیس راهور

معاینه فنی خودرو چقدر هزینه دارد؟

تشدید برخورد با مخدوش کنندگان پلاک خودرو

هر پلاک ملی مخصوص خودروهای کدام ارگان نظامی است؟

لیست مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری+آدرس و شماره تلفن

پلاک خودروهای مناطق آزاد تغییر می‌کند

ظاهر جدید برای پلاک گذرموقت

پلاک ملی جدید برای خودروهای سیاسی

صدور پلاک ایران 10 برای خودروهای تهرانی

افزایش هزینه تعویض پلاک

تعویض پلاک را جدی بگیرید

در صورت عدم فک پلاک خودرو توسط خریدار چه کنیم؟

شرایط تعویض پلاک آسیب دیده خودرو

شرایط واگذاری پلاک گذر موقت چیست؟

همه چیز در مورد تعویض پلاک

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی