پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

فورد Beatnik Bubbletop

فورد سفارشی Beatnik Bubbletop

تحولی شگرف در فورد مدل 1955   احتمالاً مردم دههٔ 50 تصوری این‌گونه از خودروهای نسل بعد داشته‌اند، خودروهایی با سقف حبابی معلق با طراحی عجیب‌وغریب و سنتی.اما این خودروی عجیب‌وغریب نه به دهه گذشته تعلق دارد و نه خودرویی معلق است. درواقع این خودرو نو و عجیب است و بر روی چرخ و رینگ‌های […]

javankhodro
چهارشنبه - ۷ مرداد ۱۳۹۴

تحولی شگرف در فورد مدل 1955

 

احتمالاً مردم دههٔ 50 تصوری این‌گونه از خودروهای نسل بعد داشته‌اند، خودروهایی با سقف حبابی معلق با طراحی عجیب‌وغریب و سنتی.اما این خودروی عجیب‌وغریب نه به دهه گذشته تعلق دارد و نه خودرویی معلق است. درواقع این خودرو نو و عجیب است و بر روی چرخ و رینگ‌های معمولی سوار شده است.

فورد سفارشی Beatnik Bubbletop  قبل از این تغییرات همان فورد مدل 1955 بوده است. اما اکنون این خودرو فقط نام فورد را به دنبال می‌کشد، چراکه اجزای آن مخلوطی از خودروهای گوناگون است و به‌ندرت اثری از فورد در آن دیده می‌شود. این خودرو بر روی شاسی تغییر داده‌شدهٔ لینکلن تاون کار 1988 سوار شده است و سپر عقب آن درواقع سپر جلوی یک کادیلاک مدل 1958 است.

 فورد Beatnik Bubbletop

 فورد Beatnik Bubbletop

اگر با دقت نگاه کنید و طراحی خودرو را تحلیل کنید، خواهید دید که این خودرو مخلوطی  از اجزای کادیلاک، کرایسلر و لینکلن است که برای استفاده در این خودرو تغییر داده شده‌اند. مانند در عقب این خودرو که اصالتاً برای کرایسلر 1960 طراحی شده است.

 فورد Beatnik Bubbletop  فورد Beatnik Bubbletop

کار کردن همه این اجزا کنار هم  تعجب‌برانگیز است، اما این اجزا به طرز جالبی کنار هم قرار گرفته‌اند و کار می‌کنند.

این خودرو توسط دست‌های هنرمند گری قلوتو طراحی شده است. این مدل سفارشی با کاپوت پن‌کیک گونه و بزرگ‌ترین سقف حبابی شکل شیشه ای دست‌ساز دنیا تکمیل شده است.

 فورد Beatnik Bubbletop

طبق اطلاعات Auction America (شرکتی که این حراج را برگزار می‌کند)، کریس شلتون خبرنگار مجلهٔ استریت رودر در جواب این سؤال که کدام جزئیات برای یک خودروی سفارشی لازم و حیاتی است، از فلوتو این پاسخ را دریافت کرده است:

این خودروها باید هیئت و هیبت داشته باشند. من به دنبال جالب کردن ظاهر خودرو هستم و از هر چیزی که این کار را انجام دهد استفاده می‌کنم. خودرو باید با من حرف بزند، باید در حال جنب‌وجوش باشد، حتی اگر ساکن ایستاده باشد.

 

موتور این خودرو موتور 5.7 لیتری هشت سیلندر شورلت 350 شامل سیستم سوخت‌رسانی مستقل با کاربراتورهای شش‌تایی، تسمه‌های مارپیچ، هدرز Hedman Hedders و پوشش دریچه‌ها از شرکت Moon است.

 فورد Beatnik Bubbletop

 

این خودرو جوایز متعددی را ازجمله George Barris Kustom d’Elegance از آن خود کرده است.

 فورد Beatnik Bubbletop

 

این خودرو بین 150 تا 250 هزار دلار قیمت‌گذاری شده است، منتظر برگزاری این حراج جذاب باشید.

  

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی