ون پارس خودرو در ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران

مدیرعامل تاکسی رانی شهر تهران گفت: با توجه به کیفیت ون های پارس خودرو از محصولات گروه خودروسازی سایپا و ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران، در حال مذاکره با این شرکت جهت نوسازی ناوگان شهر تهران هستیم که به شرح ذیل اعلام می شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو :

علیرضا قنادان در بازدید از غرفه سایپا در هشتمین نمایشگاه شهر ایده آل در جزیره کیش گفت: متوسط عمر مفید ناوگان عمومی شهر تهران حدود 6 سال و نیم است که بر اساس برنامه ریزی اتخاذ شده به سمت تبدیل تاکسی های شهر تهران هستیم و در صددیم ناوگان سبز و خودروهای برقی و هیبریدی را در شهر تهران بکار گیریم.
وی افزود: گروه خودروسازی سایپا در سال های گذشته حضور پررنگی در ناوگان حمل و نقل عمومی تهران به واسطه خودروی پراید داشته ولی در چند سال اخیر به دلیل نبود خودروی مناسب این حضور کم رنگ شده است.
قنادان تصریح کرد: با توجه به اینکه تاکسی، خودروی کار است باید در انتخاب آن به ۴ آیتم توجه شود. اول اینکه این خودروها باید از کیفیت و استقامت بالایی برخوردار باشند و در وهله دوم خودرو برای مالک تاکسی اقتصادی و کم هزینه باشد و در مدل اقتصادی خاصی تعریف شود و سوم اینکه خدمات گسترده و مناسب پس از فروش داشته باشد و در نهایت بتواند بحث استانداردهای آلایندگی را بگذراند .
وی افزود: محصولات گروه سایپا، ۲ مورد از موارد مطرح شده یعنی اقتصادی بودن و شبکه گسترده خدمات پس از فروش را دارا هستند و در دو مورد دیگر هم فعالیت های خوبی در سایپا آغاز شده است.
مدیرعامل تاکسی رانی شهر تهران گفت: خوشبختانه نگاه مدیرعامل گروه سایپا برای تولید خودرو صرفا با کاربری تاکسی مساعد است و امیدواریم هرچه سریعتر این خودروساز بتواند در این حوزه اقداماتی را آغاز و مباحث طراحی را دنبال کند.
وی تاکید کرد: مبحث دیگری که سایپا باید بر روی آن تمرکز داشته باشد، تولید خودروهای پاک مانند برقی و هیبریدی است که گروه سایپا در این حوزه نیز اقدامات اولیه را آغاز کرده است.
قنادان گفت: با گروه سایپا در حوزه ون های تولیدی در شرکت پارس خودرو در حال مذاکره هستیم و در صورت توافق نهایی برای سال آینده، ۷ هزار ون در شهر تهران نیاز به نوسازی دارد که می توانیم از این محصول گروه سایپا در نوسازی ناوگان حمل و نقل شهر تهران استفاده کنیم چون این خودروها استانداردهای موردنظر را گذرانده و از کیفیت مناسبی برخوردارند.
وی گفت: با توجه به اینکه در شهر تهران سالیانه تقاضای حدود ۸ هزار خودرو جهت نوسازی ناوگان وجود دارد و در کل کشور نزدیک به ۳۳۰ هزار دستگاه خودرو تاکسی در حال تردد هستند، بنابراین خودروسازان داخلی برای تامین این بازار باید تلاش کنند.
مدیرعامل تاکسی رانی شهر تهران گفت: در حال حاضر خودرو آریو از محصولات گروه سایپا به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه شده و در حال تردد در شهر تهران است که بازخورد اولیه آن، رضایت نسبی از این محصول است و اگر سایپا بر روی تنوع محصولات بر اساس افزایش کیفیت، تمرکز کند می تواند نسبت حضور محصولات خود را در ناوگان حمل و نقل عمومی افزایش دهد.

بازدید عضو کمیسیون صنایع مجلس از غرفه گروه سایپا

برلیانس جایگزین مناسب برای ناوگان تاکسیرانی

آمادگی سایپا برای تجهیز ناوگان عمومی و تجاری کشور

ساینا و تیبا 2 سایپا موفق به دریافت دو ستاره کیفیت شدند

تولید محصولات سایپا با رده قیمت های مختلف در بازار

سایپا لوح تقدیر غرفه برتر در نمایشگاه کرمان را کسب کرد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!